HomePiłka nożnaSlavia nie dała większych szans Ludogorcowi. Przeciętny występ Jakuba Piotrowskiego

Źródło: Kanał Sportowy

W pierwszej kolejce fazy ligowej Ligi Europy Ludogorec Razgrad przegrał 0:2 ze Slavią Pragą na własnym stadionie. Prawie cały mecz zagrał Jakub Piotrowski. Reprezentant Polski nie umiał się jednak wyróżnić na tle swoich kolegów.

Slavia Praga

Ludogorec Razgrad przegrał ze Slavią Praga

Choć jeszcze kilka miesięcy temu Jakub Piotrowski uważany był za absolutną gwiazdę Ludogorca Razgrad, bułgarskie media uważają, że w tym sezonie reprezentant Polski obniżył loty. Mimo licznych plotek na temat przyczyn spadku formy 26-latka trener Zahari Sirakov postanowił znaleźć dla Piotrowskiego miejsce w wyjściowym składzie na mecz ze Slavią Praga.

W pierwszych 45 minutach meczu to właśnie ekipa ze stolicy Czech kontrolowała przebieg gry. Na pierwszą groźną akcję trzeba było jednak poczekać aż do 37. minuty. Tomas Chory wykorzystał fatalną postawę obrońców Ludogorca, a następnie podał do Mateja Juraska. Reprezentant Czech z łatwością umieścił piłkę w siatce. Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 2:0 dla Slavii. Po strzale Conrada Wallema jeden z defensorów bułgarskiego giganta wybił piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron goście nie zamierzali się zatrzymywać. Bramkarza Ludogorca do interwencji zmusił El Hadji Malick Diouf. Chwilę później Sergio Padt musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Lukasa Provoda na listę strzelców wpisał się Mojmir Chytil. Podopieczni Jindricha Trpisovsky’ego mogli jeszcze zwiększyć swoją przewagę. W 71. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Ondrej Lingr. Padt musiał się naprawdę wykazać, żeby obronić jego uderzenie.

Gospodarze próbowali zdobyć bramkę kontaktową, lecz ostatecznie Slavia Praga wygrała mecz pierwszej kolejki nowego sezonu Ligi Europy 2:0. Ludogorec będzie mógł zmazać plamę po tym spotkaniu w starciu z Viktorią Pilzno, które odbędzie się 3 października. Jeśli chodzi o Jakuba Piotrowskiego, jego występ w tym meczu dobiegł końca w 74. minucie. Choć nie można mieć do Polaka pretensji o stracone bramki, trzeba przyznać, że nie pomógł swoim kolegom w ofensywie. Nie wypracował choćby jednej okazji strzeleckiej. Co więcej, oddał tylko jedno uderzenie, które zostało zablokowane.

Ludogorec Razgrad – Slavia Praga 0:2

Gole: Jurasek 37′, Chytil 65′

Żółte kartki: Pedro Naressi, Caio Vidal – Chory, Diouf, Boril

Wyjściowy skład Ludogorca: Padt – Witry, Verdon, Almeida, Son – Pedro Naressi, Rwan Seco, Piotrowski – Caio Vidal, Duah, Rick

Wyjściowy skład Slavii: Kinsky – Holes, Zima, Boril – Wallem, Dorley, Zafeiris, Diouf – Jurasek, Chory, Provod