HomePiłka nożnaCo dalej z Luciano Spallettim? Jasna deklaracja!

Co dalej z Luciano Spallettim? Jasna deklaracja!

Źródło: Football Italia

Aktualizacja:

Choć reprezentacja Włoch pożegnała się z mistrzostwami Europy po 1/8 finału, Luciano Spalletti może być spokojny o swoją przyszłość. Podczas niedzielnej konferencji prasowej wsparcia udzielił mu prezydent włoskiej federacji, Gabriele Gravina.

Luciano Spalletti

PressFocus

Spalletti zostaje na stanowisku trenera włoskiej kadry

Reprezentacja Włoch pożegnała się z mistrzostwami Europy w fatalnym stylu. W 1/8 finału turnieju w Niemczech Squadra Azzurra miała uznać wyższość Szwajcarów, którzy byli lepsi pod każdym względem. Po meczu włoskie media były wściekłe. Dostało się zarówno trenerowi Luciano Spalletiemu, jak i jego piłkarzom.

Na konferencji prasowej Spalletti starał się wytłumaczyć, jak doszło do tej porażki. Były mistrz Włoch z Napoli mówił między innymi o tym, że jego zespół w przyszłości czeka dużo pracy. Choć wielu włoskich kibiców chce, by budowę zespołu po Spallettim kontynuował inny trener, prezes włoskiej federacji piłkarskiej Gabriele Gravina twierdzi, że 65-latek to właściwa osoba na właściwym miejscu.

– Nie mamy nic do ukrycia, musimy wziąć odpowiedzialność za to, co się stało. Wczoraj odbyła się długa rozmowa z trenerem. Myślę, że nie powinno się rozwiązywać problemów poprzez porzucanie wieloletniego projektu po 8-9 miesiącach. Głową tego projektu jest trener, który był tu od 8-9 miesięcy i nie zawsze miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Spalletti ma nasze zaufanie. Liczymy, że to zaprocentuje, ponieważ za 60 dni czeka nas kolejne wyzwanie – zauważa Gravina.

Włoch nie ma zatem dużo czasu na to, by zmazać plamę po kompletnym rozczarowaniu, jakim dla tego kraju były mistrzostwa Europy. W drugiej grupie dywizji A Ligi Narodów zespół z Półwyspu Apenińskiego zmierzy się z Belgią, Francją i Izraelem. W pierwszym starciu nowej edycji tych rozgrywek reprezentacja Włoch zmierzy się z Francją. To spotkanie odbędzie się 6 września o godzinie 20:45.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”