HomePiłka nożnaŁódź wycofuje się z zaproszenia dla Maccabi i Hapoelu. Nacisk polskiego społeczeństwa przynosi skutek

Łódź wycofuje się z zaproszenia dla Maccabi i Hapoelu. Nacisk polskiego społeczeństwa przynosi skutek

Źródło: MAKiS – Facebook

Aktualizacja:

Maccabi Hajfa i Hapoel Beer Szewa nie rozegrają żadnego spotkania w tegorocznej Lidze Konferencji UEFA na terenie Łodzi – o czym poinformowała Miejska Arena Kultury i Sportu za pośrednictwem platformy Facebook.

ŁKS Łódź

PressFocus

Maccabi Hajfa i Hapoel Beer Szewa nie zagrają w Łodzi

W niedzielę izraelski klub Maccabi Hajfa podał do wiadomości, że swoje mecze domowe w ramach Ligi Konferencji Europy będzie rozgrywać na stadionie ŁKS–u w Łodzi, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Swoje oświadczenia w tej sprawie wydały również dwie tamtejsze drużyny – ŁKS i Widzew.

Wreszcie nadeszła kolej na skomentowanie całej sprawy przez organ odpowiedzialny za negocjowanie różnego rodzaju umów. Kibice mogą być pewni, że w stolicy województwa łódzkiego nie wystąpi żadna izraelska drużyna.

W odpowiedzi na informacje medialne dotyczące rozgrywania przez klub piłkarski Maccabi Hajfa meczów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze te nie odbędą się. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach – czytamy na oficjalnym profilu Miejskiej Areny Kultury i Sportu na platformie Facebook.

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN, jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczy w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji, prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu, na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie. W tym przypadku i w przypadku każdej imprezy organizowanej w Łodzi bezpieczeństwo łodzian i odwiedzających jest dla Miasta najwyższym priorytetem – podkreślają tamtejsze władze.

Decyzja ma związek z trwającą wojną na Bliskim Wschodzie. Nic więc dziwnego, że tamtejsze zespoły mogą mieć problem ze znalezieniem nowego “domu” w nadchodzącym sezonie. Żaden kraj nie chce być kojarzony z ludzkim dramatem.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”