HomePiłka nożnaPremier League: Sześć goli na Anfield. Defensywa Liverpoolu w dalszym ciągu przecieka

Liverpool wygrał z Tottenhamem 4:2 w meczu 36. kolejki Premier League. W pewnym momencie gospodarze prowadzili aż 4:0.

Liverpool FC

Wrócił stary, dobry Liverpool

Piłkarze Liverpoolu od początku meczu wypracowali sobie ogromną przewagę w środku pola. W 16. minucie do siatki trafił Mohamed Salah. Egipcjanin po kłótni z Jurgenem Kloppem w meczu z West Hamem i wejściu na boisko w końcówce, tym razem znalazł miejsce w pierwszym składzie. Gakpo dośrodkował w pole karne, a Salah strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Przez następne minuty zespół The Reds raz po raz ostrzeliwał bramkę Tottenhamu, ale dopiero w doliczonym czasie gry, prowadzenie podwyższył Andy Robertson. Reprezentant Szkocji z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki, po wcześniejszym uderzeniu Salaha.

Z kolei pięć minut po zmianie stron dośrodkowanie Harveya Elliotta na gola zamienił Cody Gapko. Holenderski napastnik wyskoczył wyżej niż Cristian Romero i nie dał żadnych szans Guglielmo Vicario. Następnie Elliott do asysty dołożył gola. 21-latek huknął zza pola karnego i zdjął “pajęczynę” w bramce Włocha.

Przebudzenie Tottenhamu

Dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry za odrabianie strat na poważnie wzięły się “Koguty”. Najpierw honorowego gola zdobył Richarlison, a kilka chwil później dał o sobie znać kapitan londyńczyków – Son Heung-min. Koreańczyk ustalił tym samym wynik spotkania.

Liverpool zajmuje obecnie najniższy stopień podium w tabeli Premier League. Tottenham do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci siedem punktów.

Liverpool FC – Tottenham Hotspur 4:2 (2:0)

16. Saláh, 45. Robertson, 50. Gakpo, 59. Elliott – 72. Richarlison, 77. Heung-Min

Niespodzianka w składzie Realu Madryt? Może dojść do debiutu od pierwszych minut!
Fortuna 1 liga: Wisła Kraków rozbita w Katowicach. Bramka stadiony świata Arkadiusza Rogali [WIDEO]
Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)
Co za gol Nahuela Leivy! Śląsk pozostaje w grze o mistrzostwo[WIDEO]
Bayer Leverkusen dołączył do elitarnego grona. Czwarta taka drużyna od 1992 roku
Wątpliwości Chelsea odnośnie Pochettino. Wiemy o co chodzi
Iga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie!
Kamil Kuzera: Dla nas liczy się tylko finał w Poznaniu
Wzruszający gest kibiców Bayeru Leverkusen. Minuta ciszy podczas meczu
Bundesliga: Borussia w świetnym stylu kończy sezon. Cudowny gol Marco Reusa [WIDEO]