HomePiłka nożnaLiga Europy: Olympique Marsylia remisuje z Atalantą. Cudowne trafienie autorstwa Mbemby [WIDEO]

Źródło: Viaplay

Olympique Marsylia zremisował na Stade Velodrome z Atalantą BC 1:1 w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy. Rewanż odbędzie się 9 maja we Włoszech, a dokładniej na Stadio Atleti Azzurri d’Italia.

OM - Atalanta

LaPresse / Alamy

Atalanta napoczyna rywala

Drużyna Atalanty objęła prowadzenie w 11. minucie spotkania. Do siatki trafił bohater wyjazdowego meczu z Liverpoolem, czyli Gianluca Scamacca. Włoski napastnik wykorzystał fantastyczne podanie autorstwa Teuna Koopmeinersa i z zimną krwią pokonał Pau Lopeza.

Gospodarze odpowiedzieli zaledwie dziewięć minut później, a efektownym uderzeniem popisał się Chancel Mbemba. Defensor zdobył gola zza pola karnego, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w bramce strzeżonej przez Juana Musso.

Tuż przed przerwą dogodną okazję zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang. Były piłkarz FC Barcelony w sytuacji sam na sam z argentyńskim bramkarzem znacząco spudłował.

Po zmianie stron piłkarze Olympique Marsylia ponownie zaprezentowali swoim kibicom uderzenie z dystansu. Jednak tym razem Azzedine Ounahi trafił w spojenie bramki gości. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i kwestia awansu do wielkiego finału Ligi Europy pozostaje otwarta.

Olympique Marsylia – Atalanta BC 1:1 (1:1)