HomePiłka nożnaCo za mecz Atalanty w finale Ligi Europy z Bayerem! Lookman kompletuje hat-tricka [WIDEO]

Źródło: Viaplay Sport

Atalanta Bergamo jest o krok od wygrania Ligi Europy. Podopieczni Gasperiniego rozgrywają świetny mecz z Bayerem i prowadzą już 3:0. Hat-tricka ustrzelił Ademola Lookman.

Ademola Lookman

Lookman show

Faworytem przed finałowym starciem Ligi Europy wydawał się niepokonany w tym sezonie Bayer Leverkusen. Aptekarze nie wyszli jednak na boisko w Dublinie wystarczająco skoncentrowani, co wykorzystała aż dwukrotnie Atalanta.

Pierwszą bramkę w tym starciu podopieczni Gasperiniego zdobyli w 12. minucie. Dobrze w polu karnym ekipy z Leverkusen odnalazł się Davide Zappacosta. Włoch posłał groźną piłkę, która minęła obrońców Aptekarzy. Zaspał w tej sytuacji również Exequiel Palacios. Zza pleców Argentyńczyka momentalnie wyskoczył Ademola Lookman i bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.

Bayer po stracie gola nieco odważniej ruszył do ataku z zamiarem odrabiania strat. To nie opłaciło się jednak podopiecznym Xabiego Alonso, których Lookman skarcił po raz drugi w 26. minucie.

Nigeryjczyk świetnie poradził sobie z Granitem Xhaką i oddał precyzyjne uderzenie zza pola karnego. Ładnego strzału skrzydłowego wybronić nie dał rady Matej Kovar.

Przez większość drugiej połowy Bayer bił głową w mur stworzony przez Atalantę. Ekipa z Bergamo grała wręcz wyśmienicie, co przełożyło się nawet na trzecią bramkę w 76. minucie.

W pole karne Aptekarzy bez najmniejszego problemu ponownie wparował Lookman, który fenomenalnie poradził sobie z obrońcą i potężnym uderzeniem pokonał Kovara. Nigeryjski skrzydłowy skompletował tym samym hat-tricka.

Znamy prawdopodobny skład Holandii na mecz z Polską! Silna jedenastka Oranje
Złe miłego początki. Efektowny “comeback” Włochów w meczu z Albanią!
Josue stanowczo odniósł się do plotek transferowych. “200% kłamstwa”
Morata nie taki słaby, jak go malują. Potężne liczby hiszpańskiego snajpera na mistrzostwach Europy