HomePiłka nożnaLider wrócił na zwycięską ścieżkę. Jagiellonia wygrywa w Lubinie

Lider wrócił na zwycięską ścieżkę. Jagiellonia wygrywa w Lubinie

Źródło: Własne/ Canal+Sport

W ostatnim sobotnim meczu 29.kolejki PKO BP Ekstraklasy, Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:2. Bohaterem spotkania został Kristoffer Hansen, który popisał się dubletem.

Jagiellonia Białystok

Szybkie prowadzenie lidera Ekstraklasy

Spotkanie w Lubinie rozpoczęło się tak jak można było się spodziewać. Jagiellonia podrażniona ostatnią klęską na własnym boisku, od razu narzuciła swój styl gry, wychodząc wysoko ustawioną linią obrony. I już po czterech minutach białostoczanie powinni prowadzić, ale lubinian uratowała poprzeczka. I z każdą kolejną upływającą minutą, coraz bardziej ochoczo “Duma Podlasia” poruszała się na połowie przeciwnika.

Mocny kwadrans gości został udokumentowany w 15. minucie. Fantastycznie na głowę Hansena dośrodkował Bartłomiej Wdowik, a Norweg skierował piłkę do bramki Dioudisa. Jaga prowadziła zasłużenie i ewidentnie miała ochotę na więcej.

Zagłębie próbowało odpowiedzieć wysokim pressingiem na połowie przeciwnika, jednak białostoczanie dobrze spod niego wychodzili. W 27. minucie świetną szansę na podwyższenie wyniku miał Nene, ale grecki bramkarz “Miedziowych” stanął na wysokości zadania i obronił to uderzenie.

Pod koniec pierwszej połowy doskonałą okazję na wyrównanie miał Bartosz Kopacz i tylko dobra reakcja Alomerovcia, uchroniła Jagę przed utratą prowadzenia. Zatem na przerwę, mimo wszystko z zasłużonym prowadzeniem schodziła drużyna lidera Ekstraklasy.

Jagiellonia wraca na zwycięską ścieżkę

Nieco lepiej w drugą połowę weszli gospodarze. Było więcej pomysłu w dziale kreacji, a Jagiellonia musiała cofnąć się pod własną bramkę, ponieważ napór “Miedziowych” rósł z każdą kolejną minutą.

Jednak po upływie 60. minuty tempo spotkania wyraźnie siadło. Lubinianie nie potrafili przełożyć dobrego momentu w konkrety w postaci bramek, a goście konsekwentnie próbowali odzyskać rytm z pierwszej połowy.

I faktycznie kontrola meczu wróciła do drużyny trenera Siemieńca, a w 74. minucie plasowanym strzałem po dalszym słupku autorstwa Hansena, Jaga podwyższyła prowadzenie na 2:0.

Zagłębiu udało się w końcówce zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Juana Munoza. Jednak na wyrównanie zabrakło już czasu. Jagiellonia wykazywała się lepszą organizacją gry przez całe spotkanie, a także umiejętnie cierpiała w trudnym momencie meczu. Dzięki tej wygranej, drużyna z Podlasia umocniła się na pierwszym miejscu w naszej Ekstraklasie.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:2 (0-1)