HomePiłka nożnaLewandowski skomentował sekret swojej formy. “Zmieniłem podejście” (WIDEO)

Lewandowski skomentował sekret swojej formy. “Zmieniłem podejście” (WIDEO)

Źródło: Eleven Sports

Aktualizacja:

FC Barcelona w niedzielny wieczór bardzo pewnie pokonała na wyjeździe 3:0 Atletico Madryt. Świetne spotkanie zagrał Robert Lewandowski, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty. W rozmowie z Eleven Sports zdradził sekrety swojej dobrej formy, ocenił szanse Polaków na awans na EURO 2024 oraz zdradził swój sposób na naukę języków obcych.

Robert Lewandowski

Fot. IMAGO/Marca

Jaki jest sekret formy Lewandowskiego?

Robert Lewandowski odrodził się po trudnym 2023 roku. W tym roku zdobył łącznie 11 bramek. Napastnik reprezentacji Polski przyznał, że w ostatnim czasie zmienił swoje podejście do treningów i daje to bardzo dobre efekty.

Dlaczego doszło do skoku jakościowego, jeżeli chodzi o skuteczność? Myślę, że znam parę czynników i wiem, z czego to wynikało. Wiem, że w mojej karierze takie momenty były rzadkie i krótkie, ale przede wszystkim słabe poczucie fizyczne. Zmiana treningów od tego roku, zmiana podejścia, takiego indywidualnego pode mnie, czego potrzebuję, dało mi to, że czuje się pewniej, czuję się dobrze fizycznie, a jak człowiek czuje się dobrze fizycznie, to reszta przychodzi łatwiej – powiedział Lewandowski.

Lewandowski jest optymistą jeżeli chodzi o szanse reprezentacji w barażach o EURO i uważa, że Polska wejdzie na niemiecki turniej.

Mam wewnętrzne poczucie, że baraże zakończą się dobrze, mocno w to wierzę. Oczywiście musimy na boisku pokazać to w tym pierwszym meczu, wejść dobrze w mecz, grać to co chcemy – uważa Polak.

Napastnik FC Barcelona znany jest z tego, że potrafi bardzo szybko uczyć się języków obcych. Pokazał to też po przyjeździe do Hiszpanii, bo bardzo szybko zaczął się porozumiewać w języku hiszpańskim. Jego zdaniem kluczowa w nauce języków obcych jest systematyczność.

Systematyczność, każdego dnia jakaś nauka słówek. Dla mnie najważniejsze jest to, że uczę się tylko paru słówek, ale robię to dobrze. Wolę się uczyć mniej a dobrze niż więcej a średnio – powiedział Lewandowski.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

6 graczy odejdzie z Tottenhamu? Mogą na nich zarobić 100 milionów!
Arne Slot zawita do Liverpoolu? Virgil Van Dijk podgrzewa atmosferę
Znamy obsadę sędziowską na 30. kolejkę Fortuna 1 Ligi
Jest wyśmiewany przez kibiców swojego klub. W kwietniu wyprzedza największe gwiazdy Premier League
Xavi Simons zostanie w RB Lipsk na kolejny sezon?
Hiszpańscy piłkarze Wisły Kraków z nowymi kontraktami
Możliwy sensacyjny powrót Carlitosa do Polski. Upada temat Wieczystej Kraków?
Oficjalnie: Xavi zostaje w Barcelonie. Joan Laporta tłumaczy zmianę decyzji trenera
Obsada sędziowska 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Urban: Safari w Bawarii. Kogo upoluje Max Eberl?