HomePiłka nożna“Zrobiłem wszystko, co mogłem”. Piłkarz Bayernu Monachium nie pojedzie na EURO?

“Zrobiłem wszystko, co mogłem”. Piłkarz Bayernu Monachium nie pojedzie na EURO?

Źródło: Gabriel Stach/dieroten.pl

Aktualizacja:

Leon Goretzka udzielił ostatnio wywiadu dla T–Online, w którym wyraził chęć reprezentowania Niemiec na zbliżających się mistrzostwach Starego Kontynentu.

Leon Goretzka

ddp media GmbH / Alamy

Leon Goretzka bez powołania do kadry?

W niemieckim środowisku piłki nożnej trwa gorąca dyskusja, czy Leon Goretzka otrzyma nominację do kadry narodowej na EURO 2024. Brak powołania dla pomocnika Bayernu Monachium na marcowe zgrupowanie reprezentacji Niemiec zszokował fanów oraz ekspertów. Selekcjoner Julian Nagelsmann tę decyzję tłumaczył wówczas tym, że do boiskowego składu na spotkania towarzyskie z Holandią oraz Francją lepiej pasuje Aleksandar Pavlović.

W przestrzeni medialnej pojawiały się w ostatnim czasie przeróżne spekulacje dotyczące osoby Leona Goretzki w kadrze. Głośno mówiło się o tym, iż piłkarz nie zaakceptuje roli rezerwowego i w przypadku braku zagwarantowania mu występów w pierwszym składzie może odmówić wzięcia udziału w turnieju za naszą zachodnią granicą. Niemniej sam zawodnik – niejako odcinając się od doniesień – w przytoczonej rozmowie zapewnił, że jego celem jest gra dla reprezentacji Niemiec na tej imprezie. Decyzję o powołaniu zostawia selekcjonerowi.

Zobaczę i przekonam się, co postanowił Julian Nagelsmann. To oczywiście wielki cel i marzenie, aby wziąć udział w takim turnieju, zwłaszcza w moim kraju. Zrobiłem wszystko, co tylko mogłem, aby przekonać do siebie i pokazać swoją najlepszą stronę – przetłumaczył Gabriel Stach z dieroten.pl.

Leon Goretzka w reprezentacji Niemiec występuje od 2014 roku i ma doświadczenie na wielkich międzynarodowych turniejach. Na przestrzeni 10 lat w kadrze zaliczył 57 spotkań, w których zdobył 14 bramek.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Greg wygrywa przez duszenie! Szeliga odklepał w 2. rundzie!
Azdus rozbija Dejwida. Krwawe starcie debiutantów na FAME 21!
Kaleson wygrywa przez TKO! Kolejne zwycięstwo na koncie Bungee!
Młody Ninja wygrywa w drugiej walce FAME 21! Były aż cztery liczenia!
Syguła wygrywa w kontrowersyjnej walce otwarcia FAME 21!
Nowość! CAGE: WARM UP przed galą FAME 21!
F2F: Alanik vs Wampir. Wielki konflikt przed walką!
Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia! 
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?