HomePiłka nożnaFestiwal pięknych goli przy Łazienkowskiej, dwa trafienia hiszpańskiego napastnika

Źródło: Canal+Sport

W meczu kończącym zmagania 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała Piasta Gliwice 3:1. Dwie bramki dla Wojskowych zdobył Marc Gual.

Marc Gual

Przełamanie Legii Warszawa

Wicemistrzowie Polski chcieli wydostać się z dołka. Przed tygodniem ulegli z Widzewem Łódź 0:1 po golu straconym w trzeciej minucie dodatkowego czasu gry. –  Wiem, że od początku roku nie spełniamy oczekiwań również tych założonych przez siebie. Możemy wyjść z tej sytuacji tylko jako kolektyw – zapewniał Kosta Runjaić przed meczem.

Warszawianie świetnie rozpoczęli pierwszą połowę. W 17. minucie Josue rewelacyjnie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego. W 33. minucie chwilę nieuwagi w szeregach gospodarzy wykorzystał Fabian Piasecki, lobując Dominika Hładuna. W 41. minucie Marc Gual wykazał się kunsztem, trafiając w samo okienko. Bramka stadiony świata. Hiszpan podwyższył rezultat w stolicy w 47. minucie. Wówczas przejął piłkę po złym wyprowadzeniu akcji przez Jakuba Czerwińskiego i pobiegł kilkanaście metrów. Umieścił futbolówkę płaskim strzałem obok bezradnego Frantiska Placha.

Legioniści kończyli mecz w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Paweł Wszołek. Wahadłowy popełnił nierozważny faul na Tomaszu Mokwie. Po tym meczu Legia zajmuje piąte miejsce, tracąc do liderującej Jagiellonii Białystok siedem punktów. Po przerwie na kadrę zawodnicy Kosty Runjaicia zmierzą się z Górnikiem w Zabrzu, zaś Piastunki podejmą Śląsk Wrocław.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 3:1 (2:1)