HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Lechia Gdańsk lepsza od Polonii Warszawa. Ekstraklasa coraz bliżej [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Lechia Gdańsk okazała się lepsza od Polonii Warszawa (1:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył w 11. minucie Maksym Chłań.

Lechia Gdańsk

PressFocus / Piotr Matusewicz

Lechia wygrywa na własnym boisku

Piłkarze Lechii Gdańsk objęli prowadzenie w 11. minucie meczu. Prawą stroną popędził Camilo Mena, który następnie posłał płaskie podanie w pole karne “Czarnych Koszul”. Tam najlepiej ustawiony był Maksym Chłań. Ukrainiec zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, a Jakub Lemanowicz mógł tylko oprowadzić piłkę wzrokiem.

Po zmianie stron w dalszym ciągu tempo gry regulowali zawodnicy Szymona Grabowskiego. Najbliżej zdobycia gola był Dawid Bugaj. Wychowanek akademii Molde został jednak zatrzymany przez Szymona Kubińskiego, który popisał się skuteczną interwencją na linii bramkowej.

Polonia Warszawa pokusiła się o przeprowadzenie kilku ofensywnych akcji, ale żadna z nich nie sprawiła większego problemu Bogdanowi Sarnawskiemu. Ukrainiec zachował tym samym 13 czyste konto na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

“Biało-Zieloni” znajdują się na pierwszym miejscu Fortuna 1 ligi. Dzięki porażce Arki Gdynia ze Zniczem Pruszków mocno zbliżyli się do upragnionego awansu. Drużyna z Warszawy okupuje 15 lokatę i do końca sezonu będzie walczyć o utrzymanie.

Lechia Gdańsk – Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

11. Chłań

Były napastnik Barcelony zachwyca na zapleczu LaLiga. Gdzie trafi?
Wybrano oficjalny utwór Euro 2024. Twórcami znane grupy i gwiazdy
Ikona walki o Ligę Mistrzów. Skorupski odbiera sportową nagrodę za lata dobrej postawy
AS Roma podejmuje ważne decyzje transferowe
Relacje ważniejsze niż taktyka. Xabi Alonso i jego sposób na wygrywanie
Arsenal może ściągnąć wielki talent z Holandii!
Wygasa kontrakt Gikiewicza. Znamy plany Widzewa! Planują też zagraniczny zaciąg [NASZ NEWS]
Obrońca wróci do Barcelony z wypożyczenia
Mecz z Realem zbiera swoje żniwo. Kolejna kontuzja i zagrożony udział w Euro 2024
„Czystki” na Stamford Bridge? Z klubem może pożegnać się aż sześciu piłkarzy!