HomePiłka nożnaPiłkarz Lechii Gdańsk doceniony w swojej ojczyźnie. To prestiżowe wyróżnienie!

Piłkarz Lechii Gdańsk doceniony w swojej ojczyźnie. To prestiżowe wyróżnienie!

Źródło: aleagues.com.au

Aktualizacja:

Louis D’Arrigo nie jest najważniejszym piłkarzem w Lechii Gdańsk, ale swoimi występami dla młodzieżowej reprezentacji Australii zapracował na wyróżnienie w ojczyźnie. Pomocnik otrzymał Medal Dylana Tombidesa. Informacja została przekazana za pośrednictwem strony aleagues.com.au.

Lechia Gdańsk

PressFocus

D’Arrigo wyróżniony

Louis D’Arrigo to australijski piłkarz, który w 2023 roku trafił do Lechii Gdańsk z Adelaide United. 22-latek nie jest co prawda najważniejszym ogniwem w drużynie Szymona Grabowskiego, ale zdecydowanie bardziej cenią go kibice oraz działacze z jego ojczyzny. Młody pomocnik otrzymał spore wyróżnienie za swoją grę dla młodzieżowej reprezentacji Australii, Medal Dylana Tombidesa. Wiadomość została przekazana przez stronę internetową aleagues.com.au.

Prestiżowa nagroda, którą otrzymał D’Arrigo, jest przyznawana za wzorowe zaangażowanie oraz występy dla młodzieżowych zespołów Australii. Trofeum nazwane jest na cześć Dylana Tombidesa, czyli australijskiego zawodnika, który zmarł w 2014 roku. W momencie śmierci piłkarz miał zaledwie 20 lat. Podczas swojej kariery był niezwykle obiecującym graczem i występował dla młodzieżowej drużyny West Hamu. Niestety przegrał walkę z rakiem jądra.

D’Arrigo w minionym sezonie 1 Ligi rozegrał tylko 623 minuty. Mimo tego regularnie był powoływany na mecze reprezentacji Australii do lat 23, gdzie zapracował sobie na prestiżową nagrodę.

Jestem niezwykle zaszczycony tym, że otrzymałem Medal Dylana Tombidesa. Zostanie docenionym przez trenerów w ten sposób, patrząc też na wartości, jakie reprezentuje ta nagroda, wiele znaczy – powiedział D’Arrigo.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie