HomePiłka nożnaOlbrzymie zainteresowanie derbami Trójmiasta! Sold out stadionu w Gdańsku

Olbrzymie zainteresowanie derbami Trójmiasta! Sold out stadionu w Gdańsku

Źródło: Lechia Gdańsk

Aktualizacja:

Lechia Gdańsk zmierzy się z Arką Gdynia 19 maja. Zainteresowanie zbliżającymi się derbami Trójmiasta jest olbrzymie i widać to po liczbie sprzedanych biletów. Biało-Zieloni oficjalnie poinformowali o tym, że wejściówki zostały już wyprzedane.

Lechia Gdańsk kibice

PressFocus

Padnie rekord

Derby Trójmiasta na zapleczu Ekstraklasy zapowiadają się niezwykle interesująco. Lechia oraz Arka zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Najprawdopodobniej więc starcie w połowie maja zadecyduje o mistrzostwie Fortuna 1. Ligi. Przez całą otoczkę spotkanie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców.

Lechia poinformowała o tym, że wszystkie dostępne w systemie bilety na mecz zostały już wyprzedane. Na Polsat Plus Arenie w Gdańsku podczas derbowego starcia zasiądzie ponad 36 tysięcy osób. 1,5 tysiąca stanowić będą kibice przyjezdnych z Gdyni. Jak poinformował sam klub będzie to rekord Fotuna 1. Ligi.

Na frekwencję składa się ponad 31 tys. biletów z otwartej sprzedaży (sektory zwykłe oraz prestige), około 1 tys. biletów na loże VIP i prestige oraz ponad 4 tys. biletów ze sprzedaży zamkniętej i rezerwacji, w tym m.in. fankluby, sponsorzy, kibice gości, Akademia – przekazała poprzez wpis na serwisie “X” Lechia Gdańsk.

Co prawda ponad 36 tysięcy nie stanowi zapełnienia całego stadionu Lechii. Oficjalna pojemność Polsat Plus Areny Gdańsk to 41 620 miejsc. Nie wszystkie krzesełka będą jednak dostępne. Wszystko ze względu na spore strefy buforowe, które dla bezpieczeństwa trzeba wydzielić między kibicami gospodarzy oraz gości z Gdyni.

Spotkanie między liderem a wiceliderem na zapleczu Ekstraklasy odbędzie się 19 maja o godzinie 20:30. Obecnie na szczycie tabeli jest Lechia z dorobkiem 59 punktów. Jedno oczko za nimi plasuje się Arka.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Wojciech Szczęsny będzie miał nowego rywala w walce o skład. To już pewne
Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?
Koniec opery mydlanej, padło “here we go”. Znamy trenera Bayernu