HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Wymiana ciosów w Krakowie. Lechia wraca do Ekstraklasy [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: Polsat Sport

Lechia Gdańsk pokonała 4:3 Wisłę Kraków i oficjalnie przypieczętowała powrót do PKO BP Ekstraklasy. Mecz odbył się w ramach 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dwa gole zdobyli kolejno Tomasz Neugenbauer, Maksym Chłań i Angel Rodado.

Lechia Gdańsk awans

Wisła oddaje prowadzenie

Wisła Kraków od 19. minuty prowadziła 1:0. Angel Rodado rozpoczął strzelanie przy Remonta efektownym uderzeniem z rzutu wolnego. Goście wyrównali w 32 minucie, a szansy na rehabilitacje nie zmarnował Maksym Chłań. To właśnie Ukrainiec był zawodnikiem, który tuż przed polem karnym sfaulował jednego z Wiślaków, chwilę przed strzałem Rodado. Skrzydłowy odpowiedział w równie pięknym stylu, ponieważ zdecydował się na techniczne wykończenie zza pola karnego.

“Biała Gwiazda” tuż przed przerwą wyprowadziła kolejny cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacper Duda, a w powietrzu najprzytomniej zachował się Bartosz Jaroch. Dla 29-letniego defensora to druga bramka w bieżących rozgrywkach.
Następnie sędzia podyktował rzut karny dla Lechii, a jedenastkę na gola zamienił Tomasz Neugebauer. Po zmianie stron, a konkretniej w 58. minucie 21-latek miał już na swoim koncie dublet. Arbiter kolejny raz wskazał na wapno, a Neugenbauer okazał się bezlitosny.
W końcowych 20 minutach na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie zobaczyliśmy prawdziwy festiwal dubletów. Najpierw Chłań skierował piłkę do pustej bramki, po akcji Camilo Meny, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił niezawodny Rodado.

Ostatecznie to Lechia wywiozła trzy punkty z Krakowa i tym samym zapewniła sobie awans do PKO BP Ekstraklasy. Z kolei Wisła znajduje się obecnie na szóstej pozycji w tabeli z dorobkiem 50 punktów.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 2:2 (3:4)

19. Rodado, 43. Jaroch, 89. Rodado – 32. Chłań, 45+3. Neugebauer (rzut karny), 58. Neugebauer (rzut karny), 71. Chłań

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę