HomePiłka nożnaLech górą w Kielcach. Koncert Patrika Walemarka

Lech górą w Kielcach. Koncert Patrika Walemarka

Źródło: Canal Plus Sport

Kolejorz umacnia się na pozycji lidera PKO BP Ekstraklasy. Lech wygrał w Kielcach z Koroną 3:2 po hat-tricku Patrika Walemarka!

Lech Poznań drużyna

Mikołaj Barbanell / Alamy

Lech wygrał z Koroną

Kolejorz wyszedł na prowadzenie już po niecałym kwadransie meczu. Składną akcję Lecha wykończył Patrik Walemark, dla którego była to pierwsza bramka jako zawodnika Lecha.

Kibice Korony nie czekali jednak długo na wyrównanie swoich ulubieńców. W 27. minucie na czystą pozycję wyszedł Pedro Nuno. Żaden z piłkarzy Kolejorza nie upilnował Portugalczyka, który w dogodnej sytuacji pokonał Bartosza Mrozka.

Popis Patrika Walemarka

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym, ale po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem. W 55. minucie do siatki Lecha znów trafił Nuno. Tym razem 29-latek wykorzystał rzut karny.

Widowisko w Kielcach dopiero się rozkręcało. Po kilku minutach do wyrównania doprowadził Walemark. Szwed świetnie wprowadził się w drużynę ze stolicy Wielkopolski. Na dwóch golach jednak nie poprzestał.

Piłkarz wypożyczony z Feyenoordu trafił jeszcze na 3:2. Strzelanie w Lechu zaczął więc z dużym przytupem.

Mecz z Koroną nie był dla Kolejorza łatwą przeprawą, ale poznaniacy bardzo potrzebowali zwycięstwa po ostatniej rozczarowującej porażce w Pucharze Polski z Resovią (0:1). Trzy punkty zdobyte w Kielcach pozwoliły im umocnić się na pozycji lidera i powiększyć przewagę nad drugim Rakowem do pięciu “oczek”.

Korona Kielce 2:3 Lech Poznań

Gole: Nuno 27′ i 55′ (k) – Walemark 14, 61′ i 64′

Żółte kartki: Trojak, Remacle – Hotić, Fiabema, Milić

Korona: Dziekoński – Trojak, Resta, Pięczek – Zwoźny, Nuno, Hofmayster, Matuszewski – Remacle, Dalmau, Fornalczyk.

Lech: Mrozek – Pereira, Douglas, Milić, Gurgul – Hotić, Murawski, Kozubal, Walemark – Sousa – Ishak.

Jak w Strasbourgu budują najmłodszą drużynę w Europie?