HomePiłka nożnaJaki będzie plan Lecha Poznań na letnie okienko? Niels Frederiksen ujawnia

Jaki będzie plan Lecha Poznań na letnie okienko? Niels Frederiksen ujawnia

Źródło: Lech Poznań

Aktualizacja:

Lech Poznań ma za sobą rozczarowujący sezon. Na pierwszej konferencji prasowej Nielsa Frederiksena w roli trenera Kolejorza nie mogło więc zabraknąć wątku transferów.

Lech Poznań

PressFocus

Lech Poznań szuka piłkarzy na trzy pozycje

Kolejorz skończył miniony sezon na piątym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Mariusza Rumaka nie zakwalifikował się nawet do europejskich pucharów. W Poznaniu wszyscy wiedzą, że kolejny sezon musi być lepszy. W letnim okienku transferowym klub chce przygotować zespół do walki o najwyższe cele. Nowy trener Lecha Niels Frederiksen twierdzi, że będzie miał wpływ na to, kto trafi na stadion przy ul. Bułgarskiej.

– Jeśli chodzi o decyzje transferowe, będę miał dużą rolę. Oczywiście, w klubie są już procesy rekrutacyjne, ale miałem wiele spotkań z Piotrem Rutkowskim, Tomaszem Rząsą i Jackiem Terpiłowskim. Dyskutowaliśmy o tym, jakich zawodników potrzebujemy. Już jestem zaangażowany w plany transferowe, ale robimy to razem. Nie będę mówił, że potrzebujemy danego zawodnika i już, klub działa według konkretnej strategii – zaznacza.

Choć Lech chce się wzmocnić, może też dojść do odejścia kilku kluczowych piłkarzy. Wiele drużyn monitoruje sytuację dwóch największych gwiazd Lecha – Kristoffera Velde i Filipa Marchwińskiego. Niels Frederiksen przyznał, że obaj mogą zmienić kluby. Wymienił też najpilniejsze potrzeby Lecha.

– Szukamy skrzydłowych, napastników i lewych obrońców. Będzie to oczywiście zależeć od tego, kto zostanie sprzedany. Nie wiemy jeszcze, co z Marchwińskim, ale prawdopodobnie odejdzie z klubu. To samo można powiedzieć o Kristofferze Velde. Mam nadzieję, że obaj tu zostaną, to bardzo dobrzy piłkarze. Jeśli chodzi o przyjścia, do klubu wracają wypożyczeni piłkarze – Maksymilian Pingot, Antoni Kozubal, Jakub Antczak i Filip Wilak. Budowa składu nie polega na samym sprowadzaniu zawodników – tłumaczy.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Budująca przedmeczowa przemowa Probierza. “Musimy grać w piłkę! To jest klucz”
Austriacy postraszyli Polaków. Rangnick stworzył potwora
Ognista przemowa Probierza w przerwie meczu z Holandią. Co za słowa!
Boniek pełen nadziei po meczu Austrii. “Spokojnie czekam na piątek”
Deschamps przekazał pierwsze informacje ws. Mbappe. Nie jest dobrze
Czego Polacy mogą się spodziewać po Austrii? 3 wnioski po meczu z Francją
Izraelczycy chcą grać w Polsce! Kolejny klub szuka stadionu
Poważnie wyglądający uraz Mbappe. Francuzi niecierpliwie czekają na diagnozę [WIDEO]
Francja melduje wykonanie zadania. Kontuzja Mbappe! [WIDEO]
Bandycki atak austriackiego obrońcy. Krew na czole Griezmanna [WIDEO]