HomePiłka nożnaLech Poznań ma plan na zastąpienie lidera. Pełna gotowość

Lech Poznań ma plan na zastąpienie lidera. Pełna gotowość

Źródło: Głos Wielkopolski

Lech Poznań w przypadku absencji Alexa Douglasa w meczu z Cracovią, skorzysta z usług Bartosza Salamona lub Maksymiliana Pingota. 15-krotny reprezentant Polski potwierdził swoją gotowość na łamach “Głosu Wielkopolski”.

Lech Poznań vs Górnik Zabrze

Lech Poznań ma plan B

Lech Poznań spędził październikową przerwę reprezentacyjną na fotelu lidera Ekstraklasy. Podopieczni Nielsa Frederiksena mają dwa punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa i Cracovią. To właśnie z zespołem Pasów, ośmiokrotni mistrzowie kraju zmierzą się w nadchodzącej serii gier (19.10, 20:15). Być może duński szkoleniowiec będzie musiał ustalać wyjściową jedenastkę bez lidera defensywy – Alexa Douglasa. 23-latek doznał kontuzji i opuścił plac gry w 26. minucie meczu Szwecji z Estonią (3:0).

*Reklama

Oglądaj Ligę Mistrzów i Ekstraklasę w Canal +

Na czwartkowym treningu Dumy Wielkopolski Frederiksen przekazał, kto zastąpi Szweda, w przypadku absencji. – Mamy Salamona i Pingota, jeden z nich może wyjść od początku – powiedział 53-latek. Salamon w tym sezonie rozegrał zaledwie minutę w rywalizacji z Widzewem Łódź (1:2). Natomiast wychowanek Lecha ma na swoim koncie 135 minut.

Były zawodnik Milanu na łamach “Głosu Wielkopolski” stanowczo podszedł do ewentualnego występu. – Jestem gotowy, praktycznie zawsze byłem, ale decyzję o moim występie podejmie trener – powiedział Salamon.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?