HomePiłka nożnaKibice Lecha wściekli na klub. Pojawił się komunikat

Kibice Lecha wściekli na klub. Pojawił się komunikat

Źródło: Lech Poznań

Aktualizacja:

Wśród poznańskich kibiców pojawiło się poruszenie, gdy dowiedziano się, że fani szkockiego Dundee FC będą musieli zapłacić 10 euro za wejściówkę na sparing z Lechem. Klub wyjaśnił całą sprawę w komunikacie prasowym.

Maciej Rogowski / Alamy Stock Photo

Sparing Lecha jednak za darmo

W sobotę, szóstego lipca, Lech Poznań rozegra swój trzeci mecz towarzyski podczas letniego okresu przygotowawczego. We Wronkach podejmą Dundee FC. Gdy pojawiły się informacje, że kibice szkockiej drużyny będą musieli zapłacić 10 euro za wejściówkę na sparing, to fani Kolejorza zaczęli protestować w mediach społecznościowych. Inkasowanie pieniędzy za mecz towarzyski w środowisku kibiców Lecha było postrzegane jako kompromitacja. Domagano się natychmiastowych wyjaśnień.

Poznański klub w poniedziałkowym komunikacie prasowym postanowił sprostować całą sytuację. Lech Poznań twierdzi, że pierwotnie Dundee FC zapewniało, że do Polski wybiera się zorganizowana grupa ich kibiców, których miało być około 400. To miało wymuszać podjęcia działań zmierzających do zorganizowana imprezy masowej, co skutkowałoby znaczącym podwyższeniem kosztów organizacji. Ostatecznie szkockich fanów ma być mniej, więc nie będzie potrzeby inkasowania pieniędzy za wejściówki na mecz towarzyski.

— Ostatecznie jednak Dundee FC poinformowało, że szkoccy kibice będą podróżować do Polski indywidualnie, a będzie ich maksymalnie 150. To sprawia, że – podobnie jak w przypadku odwołanego ostatecznie sparingu z Lechią Gdańsk – będzie to impreza niemasowa i na trybuny zostanie wpuszczone tysiąc osób, a bilety będą darmowe. Obie strony pozostają w kontakcie organizacyjnym, żeby kibice obu drużyn mogli w przyjaznej atmosferze razem obejrzeć mecz – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Lecha Poznań.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!