HomePiłka nożnaHit kolejki dla Lecha. Kolejorz lepszy od Pogoni

Hit kolejki dla Lecha. Kolejorz lepszy od Pogoni

Źródło: Canal Plus Sport

Lech Poznań w hicie 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrał 2:0 z Pogonią Szczecin. Kolejorz został nowym liderem ligi.

Ali Gholizadeh

SOPA Images Limited / Alamy

Czerwona kartka Pogoni

Pierwsza część meczu była dość wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Żadna z nich nie zdołała jednak zakończyć którejś z nich strzałem, po którym piłka znalazła się w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony meczu dalszą grę w tym spotkaniu znacznie skomplikowała sobie Pogoń. Obrońca Portowców, Benedikt Zech, sfaulował przed polem karnym Afonso Sousę. Sędzia Piotr Lasyk pokazał Austriakowi bezpośrednią czerwoną kartkę. Całą drugą połowę zespół Roberta Kolendowicza musiał grać w osłabieniu.

Kolejorz wyszedł na prowadzenie

Po zmianie stron Kolejorz szybko ruszył do zrobienia użytku z przewagi liczebnej. Najpierw do siatki trafił Mikael Ishak, ale bramka Szweda nie została uznana. Kilka minut później Afonso Sousa po wymianie podań z Danielem Hakansem trafił już do bramki Pogoni.

Lech powiększył przewagę

Portowcy starali się nawiązać walkę, ale byli bezradni wobec siły Lecha. Nieco ponad 20 minut po pierwszej bramce Kolejorz podwyższył prowadzenie. Świetnym rajdem popisał się Ali Gholizadeh. Irańczyk oddał precyzyjny strzał, z którym szans nie miał Valentin Cojocaru.

Niedzielne zwycięstwo dało Lechowi awans na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz ma już na koncie 13 punktów.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0

Gole: Sousa 55′, Gholizadeh 77′

Żółte kartki: Ishak, Murawski, Gholizadeh – Grosicki, Gorgon, Koulouris, Paryzek

Czerwona kartka: Zech

Wyjściowy skład Lecha: Mrozek – Pereira, Douglas, Milić, Gurgul – Murawski, Kozubal – Hotić, Sousa, Hakans – Ishak.

Wyjściowy skład Pogoni: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Borges, Koutris – Łukasiak, Gorgon – Biczachczian, Kurzawa, Grosicki – Koulouris.

Bologna nie zatrzymała Liverpoolu. Włosi ocenili Polaków
Sensacyjna porażka Realu Madryt! Carlo Ancelotti przejechał się po zespole
Kolejna asysta Bogusza! Kluczowe zwycięstwo LA FC [WIDEO]
Świetny mecz Świderskiego w MLS! Dwa gole i asysta dla Charlotte [WIDEO]
Prezes Lecha złożył jasną deklarację. Chodzi o cel na sezon
Messi i Suarez prowadzą drużynę do historycznego zwycięstwa! Inter Miami z trofeum [WIDEO]
Reprezentant Polski o Szczęsnym: Po nim można się wszystkiego spodziewać
Świetne wieści dla Legii. Real Betis zagra bez największych gwiazd! A to nie wszystko!
Liga Mistrzów kopalnią niespodzianek. Sensacyjny lider i wicelider tabeli [ZDJĘCIE]
Powrót z zaświatów Juventusu! Niezwykłe zwycięstwo w hicie Ligi Mistrzów [WIDEO]