HomePiłka nożnaDzień do meczu z Portugalią, a Mbappe odpalił ws. wyborów we Francji. “Wyniki pierwszej tury są katastrofalne”

Dzień do meczu z Portugalią, a Mbappe odpalił ws. wyborów we Francji. “Wyniki pierwszej tury są katastrofalne”

Aktualizacja:

Na dzień przed starciem z Portugalią w ćwierćfinale Euro 2024 Kylian Mbappe po raz kolejny w ostatnich dniach zabrał głos w sprawach politycznych. Stwierdził, że wyniki pierwszej tury wyborów we Francji były “katastrofalne” i apelował do młodych wyborców.

Kylian Mbappe

BSR Agency / Alamy

Mbappe ponownie mówił o polityce

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Portugalią Mbappe przyznał, że ubolewa nad wynikami pierwszej tury wyborów do organów legislacyjnych, w których wygrało skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe (RN), którego nieformalną liderką jest Marine Le Pen. Jednocześnie nawołał do wzięcia udziału w głosowaniu.

Myślę, że bardziej niż kiedykolwiek musimy iść i głosować, to naprawdę pilne. Nie możemy pozostawić naszego kraju w rękach tych ludzi, to naprawdę pilna sprawa. Widzieliśmy wyniki pierwszej rundy, które są katastrofalne. Mam wielką nadzieję, że to się zmieni i że wszyscy zmobilizują się do głosowania, i to nie na prawicę – powiedział, cytowany przez “L’Equipe”.

Dziennik opisał również sytuację, gdy jeden z dziennikarzy siedzących po lewej stronie sali chciał zadać Mbappe pytanie. Napastnik “Trójkolorowych” nie mógł dostrzec go wzrokiem, a gdy już go zauważył, odpowiedział: Na szczęście nie jesteś po drugiej stronie.

Kolejna polityczna wypowiedź Mbappe

To nie pierwszy raz, gdy Kylian Mbappe zabrał głos ws. sytuacji politycznej we Francji. Przed pierwszym meczem na Euro przeciwko Austrii wówczas również apelował do młodych wyborców, aby poszli zagłosować. – Jesteśmy pokoleniem, które może coś zmienić. Widzimy dzisiaj, że ekstremiści są u bram władzy. Mamy możliwość wyboru przyszłości naszego kraju – mówił.

Wypowiedź Mbappe z czwartkowej konferencji prasowej miała miejsce na nieco ponad 24 godziny przed ćwierćfinałowym starciem z Portugalią. Pojedynek ten odbędzie się w piątek o godzinie 21:00 w Hamburgu.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”