HomePiłka nożnaKulisy rozstania Kurzajewskiego z TVP. Dziennikarz dostał ultimatum!

Kulisy rozstania Kurzajewskiego z TVP. Dziennikarz dostał ultimatum!

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Aktualizacja:

Maciej Kurzajewski poinformował dziś, że rozstaje się z Telewizją Polską. Dziennikarz ma już jednak nową pracę.

Maciej Kurzajewski

NurPhoto SRL / Alamy

Maciej Kurzajewski przechodzi do Polsatu

Trzykrotny laureat nagrody Telekamery w kategorii „komentator sportowy” za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował dziś, że odchodzi z TVP. Wydawało się, że Kurzajewski będzie pracował w Telewizji Publicznej jeszcze w okresie Igrzysk Olimpijskich, lecz rozstanie nastąpiło już teraz.

– Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia TVP Sport. Paryskie Igrzyska obejrzę wspólnie z wami, ale już z innej perspektywy, choć równie mocno dopingując naszych sportowców. Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. […] Dziękuję, że jesteście ze mną i zapraszam do dalszej wspólnej podróży w świecie mediów i sportu. Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota – napisał dziennikarz na swoim profilu na Instagramie.

Kurzajewski ma już jednak nowego pracodawcę. Będzie pracował dla Telewizji Polsat. Ponoć jego obecność wykroczy poza pasmo śniadaniowe. Ma obsługiwać też m.in. koncerty czy programy sportowe.

Ultimatum od TVP

Gdy kierownictwo Telewizji Publicznej dowiedziało się o negocjacjach z inną stacją, dziennikarz został wezwany na spotkanie, żeby omówić swoją przyszłość w TVP. Miał zgłosić gotowość do pracy przy IO oraz Tour de Pologne, ale zastrzegł przy tym, że na początku sierpnia zostanie ogłoszony jako nowy członek Polsatu. Telewizja Publiczna nie zgodziła się na taki scenariusz. Pożegnała się więc z Kurzajewskim jeszcze przed Igrzyskami.

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Inter Mediolan planuje wzmocnić defensywę! Na celowniku zawodnik Premier League
Maciej Rosołek odchodzi z Legii! Poznaliśmy jego nowy klub
Liverpool szykuje ofertę za młodą gwiazdę La Ligi!
Nowa, kontrowersyjna “10” we Francji. Mason Greenwood piłkarzem Olympique Marsylia
Udany start stołecznej drużyny. Legia górą w starciu z Zagłębiem [WIDEO]
To już oficjalne. Wisła Kraków sprowadziła obrońcę
Kolejny klub zainteresowany Jakubem Kiwiorem! Powrót do Włoch?
“On gra jak autysta”. Trener zszokował mówiąc o francuskim piłkarzu
Klimala odchodzi ze Śląska! Znamy nowy klub?
Lewczuk nie powiedział ostatniego słowa. Znamy jego nowy klub