HomePiłka nożnaKto pokaże mecze Ligue 1? Decyzja coraz bliżej

Kto pokaże mecze Ligue 1? Decyzja coraz bliżej

Źródło: L’Equipe

Aktualizacja:

Jak informuje “L’Equipe”, w piątek 12 lipca ma zostać podjęta decyzja odnośnie tego, kto nabędzie prawa do transmisji ligi francuskiej na najbliższe pięć lat.

Ligue 1 tv

ZUMA Press Inc / Alamy

Walka o prawa

To dość kuriozalna sytuacja, że w jednej z najlepszych lig piłkarskich w Europie na nieco ponad miesiąc przed startem rozgrywek wciąż nie wiadomo, kto będzie jej transmitował mecze.

We Francji od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat przyszłego nadawcy ligi francuskiej. W grze są Warner Bros Discovery, DAZN oraz beIN Sports, chociaż ten ostatni podmiot raczej nie ma większych szans w rywalizacji o prawa do transmisji Ligue 1.

Warner Bros Discovery ma ponoć zawrzeć umowę z LFP (podmiot zarządzający rozgrywkami we Francji), która zakłada stworzenie kanału poświęconego Ligue 1, który byłby dystrybuowany do wszystkich operatorów. Oferta DAZN zakłada prawa do transmisji ośmiu z dziewięciu meczów, za które brytyjska firma zapłaci 375 milionów euro rocznie.

Decyzja w piątek

W piątek 12 lipca odbędzie się spotkanie kolegium rozgrywek, podczas którego powinna zostać podjęta długo wyczekiwana decyzja odnośnie tego, kto pokaże spotkania Ligue 1 nie tylko w najbliższym sezonie, ale też do 2029 roku.

Nowy sezon francuskiej elity rozpocznie się 16 sierpnia. Na boiskach Ligue 1 będzie można oglądać kilku Polaków. Marcin Bułka, Radosław Majecki oraz Przemysław Frankowski to kluczowi zawodnicy swoich drużyn. Jest jeszcze Karol Fila, który wraca po kontuzji do drużyny Strasbourga. Za to Adam Buksa po powrocie z wypożyczenia do Turcji najprawdopodobniej opuści Lens.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie