HomePiłka nożnaByły seryjne trafienia, jest zastój. Piątek dwa miesiące bez gola w Turcji

Były seryjne trafienia, jest zastój. Piątek dwa miesiące bez gola w Turcji

Krzysztof Piątek zanotował piąty kolejny mecz dla Basaksehiru bez strzelonego gola. Jego drużyna wygrała 2:0 z Rizesporem, a reprezentant Polski przez 83. minuty przebywania na murawie nie był w stanie poprawić swojego dorobku bramkowego w tym sezonie.

Krzysztof Piątek

ANP / PressFocus

Znakomite tygodnie za Piątkiem

Krzysztof Piątek dość długo musiał się przełamywać po letnim transferze z Herthy Berlin do Basaksehiru. Napastnik reprezentacji Polski nie zdołał trafić do siatki w pierwszych 10. kolejkach tureckiej Super Lig. Później jednak nastąpiło przełamanie i Polak zaczął niemal seryjnie strzelać gole.

Od początku listopada do końca lutego Piątek strzelił 13 bramek, co zostało docenione przez kibiców drużyny ze Stambułu. Wybrali bowiem Polaka najlepszym piłkarzem miesiąca cztery razy z rzędu, co było w zupełności zasłużonym wyróżnieniem.

Piątek ponownie bez gola

Od meczu z Gaziantep FK (24 lutego), w którym Piątek strzelił jedną bramkę, później nastąpił wyraźny przestój. Polski napastnik nie trafił do siatki w czterech kolejnych spotkaniach, a piąty taki przypadek miał miejsce w niedzielne popołudnie.

W meczu 33. kolejki tureckiej Super Lig Basaksehir wygrał 2:0 z Rizesporem i awansował na piąte miejsce w tabeli. Piątek ponownie nie wpisał się na listę strzelców, a z murawy został zdjęty w 83. minucie. To piąte z rzędu spotkanie, w którym Polak nie zdołał poprawić swojego dorobku bramkowego.

Premier League: Czerwone Diabły na deskach. Crystal Palace zezłomowało Manchester United!
Kolejny gol Polaka w Arabii Saudyjskiej. Nie zdołał jednak wygrać
Hiszpańskie media ujawniły, ile będzie zarabiał w przyszłym sezonie Lewandowski!
Czy ktoś w ogóle chce sięgnąć po tytuł? Trzy najbliższe kolejki zadecydują [TERMINARZ]
Carlitos odchodzi z klubu na własne życzenie. Czas na powrót do Polski?
Sędziowie sami sobie zaprzeczają swoimi decyzjami
Wisła traci punkty. Walka o baraże będzie zacięta [TERMINARZ]
Miał zbawić reprezentację Polski, a wylądował w trzeciej lidze
Pogoń Szczecin wygrała z Puszczą Niepołomice. Portowcy gonią czołówkę PKO BP Ekstraklasy!