HomePiłka nożnaAleż forma Piątka! Gol i asysta w europejskich pucharach

Ależ forma Piątka! Gol i asysta w europejskich pucharach

Źródło: X

Turecki Baseksehir gromi La Fioritę w ramach kwalifikacji do Ligi Konferencji. Krzysztof Piątek w pierwszym starciu z ekipą z San Marino strzelił gola – w drugim meczu już w pierwszej połowie zdobył kolejną bramkę i zanotował asystę.

Screen meczu

Piątek dobrze wchodzi w sezon

Basaksehir poprzedni sezon tureckiej Super Lig zakończył na czwartej lokacie kwalifikując się tym samym do eliminacji o awans do Ligi Konferencji Europy. Drużyna Krzysztofa Piątka zaczęła swoje zmagania w kwalifikacjach od drugiej rundy, gdzie trafili na La Fioritę, zespół z San Marino. Różnica klas była widoczna już od samego początku.

W pierwszym meczu Basaksehir pokonał La Fioritę aż 6:1. Krzysztof Piątek wszedł w tym starciu z 61 minucie i zdołał dobić rywala strzelając ostatnią, szóstą, bramkę spotkania. W rewanżowym meczu polski napastnik wybiegł już w pierwszym składzie. I zdaje się, że wykorzystał swoją szansę.

29-latek już w pierwszej połowie rewanżowego spotkania zdołał strzelić otwierającego wynik meczu gola, by następnie zanotować asystę przy trzecim trafieniu drużyny. Przy swoim golu Piątek ładnie zagrał dwójkowo z Davidsonem, by następnie wykończyć podanie kolegi precyzyjnym uderzeniem lewą nogą. W akcji zakończonej asystą, polski napastnik umiejętnie zgrał dośrodkowanie wystawiając Hamza Gurelerowi piłkę praktycznie na pustą bramkę. 18-letni środkowy defensor musiał jedynie dostawić stopę.

Liga Mistrzów: Hity w 2. kolejce! Jeden szlagier pokaże TVP
Czesław Michniewicz wściekły po pierwszej wpadce. Dostało się sędziemu!
Skrzypczak zabrał głos po otrzymaniu powołania do reprezentacji Polski. Emocjonalna wypowiedź
Kiedy Szczęsny podpisze kontrakt? Padła konkretna data!