HomePiłka nożnaKrystian Bielik wraca do formy. Polak bohaterem Birmingham City

Krystian Bielik wraca do formy. Polak bohaterem Birmingham City

Krystian Bielik zdobył zwycięską bramkę w 66. meczu Birmingham City vs. Peterborough United. Zespół Polaka wygrał 3:2.

Krystian Bielik ze zwycięską bramką

PA Images / Alamy

Krystian Bielik zapewnił trzy punkty

Krystian Bielik pomimo spadku Birmingham City do League One, zdecydował się pozostać na St Andrew’s Stadion. Dodatkowo Polak od początku sezonu 2024/2025 pełni rolę kapitana. Podopieczni Chrisa Daviesa jeszcze przed startem rozgrywek dawali jasno do zrozumienia, że ich celem jest szybki powrót do Championship i jak się okazuje, wcale nie rzucali słów na wiatr. Po sześciu spotkaniach prowadzili w tabeli trzeciego poziomu rozgrywkowego w Anglii.

Natomiast w swoim siódmym meczu po 16 minutach przegrywali z Peterborough United 0:2. Sygnał do ataku w 24. minucie dał Willum Willumsson, a tuż po zmianie stron gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą samobójczego trafienia Oscara Wallina. Niebiescy niesieni dopingiem oddanych fanów zdołali ostatecznie wyszarpać trzy punkt, ponieważ bramkę zdobył Bielik. 26-latek sfinalizował głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. 11-krotny reprezentant Polski do tej pory rozegrał 95 spotkań w barwach Birmingham, a tuż po ostatnim gwizdku sędziego podkreślił, że w jego zespole gołym okiem widać charakter.

Jens Gustafsson zalicza bolesny początek w Arabii. Nie tak to miało wyglądać!