HomePiłka nożnaWojciech Kowalczyk: W tym aspekcie Legia powinna uczyć się od Puszczy. Trener Tułacz odpowiada

Wojciech Kowalczyk: W tym aspekcie Legia powinna uczyć się od Puszczy. Trener Tułacz odpowiada

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Wojciech Kowalczyk i trener Puszczy Niepołomice – Tomasz Tułacz dyskutowali o najgroźniejszej broni zespołu z Małopolski – stałych fragmentach gry. “Kowal” stwierdził, że Legia i Lech powinny brać z nich przykład, a trener Tułacz rozwinął wątek w oparciu o własne spostrzeżenia.

Kowal Tułacz

Kanał Sportowy

Kowalczyk chwali Puszczę

Wojciech Kowalczyk jest pod wrażeniem szerokiego wachlarzu kombinacji Puszczy Niepołomice przy rozegraniu stałych fragmentów gry. Były napastnik Realu Betis postanowił przekazać przemyślenia trenerowi Tomaszowi Tułaczowi, który następnie wyjaśnił, na czym polega styl jego podopiecznych.

Nie rozumiem, dlaczego drużyny z większymi budżetami nie potrafią się nauczyć zachowania przy stałych fragmentach gry na przykładzie Puszczy. To jest nieprawdopodobne, żeby przez cały sezon być tak skoncentrowanym, bo w Warszawie to nie funkcjonuje od 32. kolejek. wam to po prostu przychodzi z ogromną łatwością i tworzycie zagrożenie. Nie macie takich możliwości finansowych jak Legia i Lech. Gdyby ktoś nauczył ich tak grać, to oni by mieli o 20 punktów więcej. Na przestrzeni całego sezonu to jest moim zdaniem fascynujące. Jesteście bardziej niebezpieczni przy wyrzutach piłki z autu niż Legia po rzutach karnych – podkreślił “Kowal”.

– Trzeba zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ właśnie ten element decyduje o tym, czy drużyna osiąga pożądany rezultat. Uważam, że ludzie postrzegają stały fragment gry jako bardzo prostą rzecz, a tak nie jest. Umiejętność ustawienia się w danym momencie, wprowadzenie piłki w odpowiedni sektor czy też zastosowanie kombinacyjnego rozwiązania w oparciu o defensywę przeciwnika to są kluczowe sprawy. W lidze angielskiej i hiszpańskiej bardzo dużo bramek pada po stałych fragmentach gry z zastosowaniem nieszablonowych rozwiązań – odpowiedział Tułacz.

Całość programu “Liga PL” do obejrzenia poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

French Open: Nadal odpada już w 1. rundzie na oczach Świątek. Legenda żegna się z Paryżem?
Roland Garros: Świątek poprawiła humory po porażce Linette! Pewny awans Polki
Roland Garros: Ależ pogrom w meczu Magdy Linette! Bolesne doświadczenie
Hubert Hurkacz wrócił z dalekiej podróży. Zwycięstwo w pięciu setach
Oficjalnie: wiemy, z kim Polacy zmierzą się na French Open
Sabalenka komentuje rywalizację z Igą Świątek. “Dzięki niej się rozwijam”
Koszmar Novaka Djokovicia trwa. Legendarny tenisista żegna się z turniejem
WTA Strasburg: Linette odpada w ćwierćfinale po “kilkugodzinnym” meczu z Keys
French Open 2024: Świątek i Hurkacz poznali potencjalnych rywali. Nie będzie łatwo
Znana tenisistka wycofała się z Rolanda Garrosa!