HomePiłka nożnaVladan Kovacević mógł trafić do “kuźni talentów”. Bramkarz ujawnia kulisy negocjacji

Vladan Kovacević mógł trafić do “kuźni talentów”. Bramkarz ujawnia kulisy negocjacji

Źródło: Alesto

Aktualizacja:

Vladan Kovacevic na łamach podcastu “Alesto” zaznaczył, że mógł trafić do Benfiki Lizbona. Bramkarz przedstawił również, dlaczego nie doszło do finalizacji transakcji.

Vladan Kovacević

Sipa US / Alamy

Kovacević to gwiazda ligi

Vladan Kovacević przeniósł się do Rakowa Częstochowa z FK Sarajevo za 300 tysięcy euro. 26-letni bramkarz z miejsca stał się jedną z największych gwiazd PKO BP Ekstraklasy. Łącznie w 108 rozegranych spotkaniach zachował 51 czystych kont. Z “Medalikami” świętował Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz dwa superpuchary Polski.

Znakomita postawa zawodnika urodzonego w Banja Luku ściągnęła na niego uwagę wielu europejskich marek. Media szeroko rozpisywały się o potencjalnych przenosinach do Bayeru Leverkusen. Jak się jednak okazuje Kovacević był bliski transferu do Benfiki Lizbona. Piłkarz miał nawet przeprowadzić rozmowę z trenerem Rogerem Schmidtem – o czym poinformował sam zainteresowany na łamach podcastu “Alesto”. – Tak, miałem nawet okazję rozmawiać z trenerem Benfiki Rogerem Schmidtem, zadzwonił do mnie. Nie mogłem uwierzyć, że Schmidt dzwonił do mnie osobiście, później rozmawiałem z dyrektorem sportowym Benfiki… Dla mnie to było nierealne, wyjaśnili mi, że praktycznie będę ich priorytetem… Wszystko uzgodniłem, kluby jeszcze musiały się dogadać i myślałem, że to też nie będzie problemem.

Ostatecznie o upadku negocjacji przesądziły problemy z prowizją dla menadżera. – Sprawa się skomplikowała z agentem, był problem z prowizją menadżera. Dowiedziałem się o tym później, chociaż mogłem się domyślić, o co chodzi… Ostatni mecz sezonu rozegrałem z Pogonią, czekałem tylko na pozwolenie na transfer… – No cóż, nie odszedłem. Później był to dla mnie trudny okres. W końcu mnie to wzmocniło, bo zdałem sobie sprawę, że mam odpowiednią jakość, na tak duży klub.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]