HomePiłka nożnaKosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A

Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A

Kosta Runjaić i jego Udinese wyrastają na rewelację początku sezonu w Serie A. W poniedziałkowy wieczór zespół byłego trenera Pogoni Szczecin czy Legii Warszawa wygrał na wyjeździe 3:2 z Parmą, choć po pierwszej połowie przegrywał 0:2.

Kosta Runjaic

LaPresse / Alamy

Dobry początek Runjaicia w Udinese

Początek sezonu w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Kostę Runjaicia był niezwykle udany. Po remisie 1:1 w pierwszej kolejce z Bologną, w dwóch następnych Udinese cieszyło się ze zwycięstw przed własną publicznością – najpierw 2:1 z Lazio, a następnie 1:0 z Como.

Drugi w tym sezonie wyjazdowe starcie nie układało się dla ekipy z Udine zbyt dobrze. Już w 2. minucie wynik otworzył Enrico Del Prato, zaś tuż przed przerwą, w 43. minucie na 2:0 podwyższył Ange-Yoan Bonny. Parma miała zatem sporą przewagę, której jednak nie zdołała utrzymać.

Udinese odrobiło straty i pozostaje liderem

Tuż po zmianie stron sygnał do ataku dał Lorenzo Lucca, który w 49. minucie strzelił kontaktowego gola. Zespół byłego trenera Legii Warszawa nie zamierzał się zatrzymywać i zaliczył efektowny comeback. Bohaterem Udinese okazał się Florian Thauvin – Francuz trafiał do siatki w 68. i 77. minucie, zapewniając gościom trzy punkty.

Zwycięstwo nad Parmą oznacza, że Udinese pozostało liderem tabeli Serie A z dorobkiem 10 punktów i jednym “oczkiem” przewagi nad Napoli. W następnej kolejce podopiecznych Runjaicia czeka trudne zadanie, bowiem zagrają na wyjeździe z AS Romą.