HomePiłka nożnaKosta Runjaić napędził strachu mistrzom! Udinese nie ma się czego wstydzić [WIDEO]

Kosta Runjaić napędził strachu Interowi Mediolan. Ostatecznie Udinese przegrało z urzędującym mistrzem Włoch 2:3.

Kosta Runjaić na meczu z Interem Mediolan

LaPresse / Alamy

Kosta Runjaić podjął rękawicę

Kosta Runjaić po zwolnieniu z Legii Warszawa trafił do Udinese. Początek pracy Niemca na Półwyspie Apenińskim jest naprawdę imponujący. Zebry po 4. kolejce i zwycięstwie z Parmą (3:2) były przez chwilę na czele tabeli W szóstej serii gier Stadio Friuli odwiedził urzędujący mistrz – Inter Mediolan. Podopieczni Simone Inzaghiego już w 1. minucie objęli prowadzenie, a do siatki trafił Davide Frattesi. Szybko stracony gol zadziałał jednak pozytywnie na gospodarzy, ponieważ w 35. minucie wyrównał Christian Kabasele.

Tuż przed przerwą Nerazzurri zadali kolejny cios. Pierwszą bramkę w bieżących rozgrywkach zdobył Lautaro Martinez. Natomiast po zmianie stron kapitan gości miał na swoim koncie dublet. Tym razem Argentyńczyk wykorzystał indywidualną akcję i podanie Marcusa Thurama.
Na siedem minut przed końcem spotkania, były zespół Piotra Zielińskiego i Łukasza Teodorczyka strzelił gola kontaktowego. Lorenco Lucca urwał się defensorom mediolańczyków i w sytuacji sam na sam, nie dał żadnych szans Yannowi Sommerowi. Warto również odnotować, że kolejne minuty w barwach Interu rozegrał Zieliński. Wielokrotny reprezentant kraju pojawił się na murawie w 86. minucie i zmienił Frattesiego.