HomePiłka nożnaKosmiczna klauzula w umowie Polaka! “Nawet nie wiem, czy była negocjowana”

Kosmiczna klauzula w umowie Polaka! “Nawet nie wiem, czy była negocjowana”

Źródło: Weszło

Aktualizacja:

Nowy nabytek SC Braga, Bartłomiej Wdowik, udzielił wywiadu dla weszlo.com, w którym odniósł się do horrendalnie wysokiej klauzuli odstępnego zapisanej w jego kontrakcie.

Bartłomiej Wdowik

Sipa US / Alamy

50 milionów euro za Bartłomieja Wdowika

Bartłomiej Wdowik wraz z początkiem lipca zasilił szeregi klubu SC Braga, odchodząc po czterech latach z Jagielloni Białystok. Dla 23–latka miniony sezon był niezwykle udany, zarówno pod kątem drużynowym, jak i indywidualnym. Z Dumą Podlasia zdobył mistrzostwo Polski, a na Wielkiej Gali Ekstraklasy otrzymał nagrodę dla najlepszego obrońcy roku. Nic więc dziwnego, że wzbudził zainteresowanie wśród zagranicznych drużyn. Wybór padł na czołową ekipę portugalskiej ligi.

Bartłomiej Wdowik związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2028 roku. W jego kontrakcie widnieje specjalny zapis umożliwiający innym klubom wykupienie go za określoną sumę. Wysokość klauzuli zwala z nóg. Portugalczycy odpowiednio zabezpieczyli się przed ewentualnym transferem Polaka. Kwotę odstępnego wyznaczono na aż 50 milionów euro! Wątpliwe, aby jakikolwiek zespół zdecydował się w przyszłości uiścić taką opłatę za zawodnika wycenianego na 3 miliony euro.

Sporo! Nawet nie wiem, czy ta kwota była w jakikolwiek sposób negocjowana. O konkretnych liczbach dowiedziałem się dopiero po fakcie, gdy media zaczęły ją podawać. W każdym razie, jest do czego dążyć. Za podobne pieniądze do tej pory z polskich piłkarzy odchodził tylko Robert Lewandowski (śmiech) – powiedział Bartłomiej Wdowik o klauzuli odstępnego w przytoczonej rozmowie.

Dotychczas najdroższym transferem polskiego piłkarza były właśnie przenosiny kapitana naszej kadry do Barcelony z Bayernu. Duma Katalonii zapłaciła za niego 45 milionów euro plus dodatkowe 5 milionów zmiennych. Na drugim miejscu jest przejście Krzysztofa Piątka z Genoi do Milanu za 35 milionów. Nieco taniej kosztował Arkadiusz Milik, bo 32 miliony, kiedy przenosił się z Ajaxu do Napoli.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”