HomePiłka nożnaKorona Kielce wygrywa ze Stalą Mielec w Pucharze Polski! Zwycięstwo po rzutach karnych

Źródło: Kanał Sportowy

W 2. rundzie Pucharu Polski Korona Kielce wygrała 2:1 (po rzutach karnych) u siebie ze Stalą Mielec. Gospodarze ponowie, jak kilka tygodni temu w Ekstraklasie, byli górą w rywalizacji z ekipą przyjezdnych.

Korona - Stal

Korona znowu lepsza od Stali

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 15. minucie spotkania. Autorem bramki był Pau Resta. Od tamtego momentu utrzymywał się wynik korzystny dla Korony Kielce, a goście nie byli w stanie na to zaradzić. Na przerwę gospodarze zeszli z jednobramkowym prowadzeniem i kontrolą przebiegu spotkania.

Druga połowa wyglądała podobnie, jak ostatnie 30 minut pierwszej połowy. Korona grała bardzo dobrze w defensywie i utrzymywała prowadzenie z pierwszej połowy. Mimo to, gospodarzom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca spotkania. Bramkę dla drużyny gości zdobył świeżo wprowadzony Robert Dadok, tym samym wyrównując wynik spotkania i sprowadzając mecz do dogrywki.

Dogrywka nie wniosła zbyt wiele zmian do całego spotkania, bo po dodatkowych 30 minutach na tablicy wyników dalej było 1:1. Finalnie wszyscy zawodnicy ustawili się na środkowej linii boiska i rozstrzygnęli spotkanie w konkursie rzutów karnych. Tamlepsi okazali się gospodarze i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

W 3. rundzie Korona zmierzy się z Polonią Warszawa. W zeszłorocznej edycji Pucharu Polski, Koronie Kielce udało się dojść do ćwierćfinału, w którym musiała uznać wyższość Jagielloni Białystok. Stal natomiast pożegnała się z turniejem na etapie 1/8 finału, przegrywając z Pucharem Polski.

Korona Kielce 2*:1 Stal Mielec *(po rzutach karnych)

Bramki: Resta 15′ – Dadok 83′
Żółte kartki: Szykawka, Kamiński, Długosz – Wlazło, Tkacz

Korona: Mamla – Pieczek, Resta, Smolarczyk, Zator, Długosz – Kamiński, Nagamatsu, Fornalczyk, Błanik – Szykawka.
Stal: Mądrzyk – Jaunzems, Wlazło, Matras, Senger, Wolkowicz – Hinokio, Knap – Domański, Szkurin, Gerbowski.