HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Luquinhas bawi się w Zlatana, a Legia wygrywa z Koroną [WIDEO]

Źródło: Własne / Canal + Sport

Legia Warszawa wygrała z Koroną Kielce 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 74. minucie Luquinhas.

Legia Warszawa gol z Koroną Kielce

X / CANAL + SPORT

Legia Warszawa wywozi trzy punkty z Kielc

Legia Warszawa przyjechała do Kielc opromieniona zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin (2:0) oraz Caernarfon Town w eliminacjach do Ligi Konferencji UEFA (6:0). Z kolei gospodarze na starcie sezonu musieli uznać wyższość Pogoni Szczecin (0:3)

Pierwsza groźna sytuacja na Stadionie Miejskim w Kielcach należała do podopiecznych Goncalo Feio. W 15 minucie Ruben Vinagre podał do Blaza Kramera, a Słoweński napastnik z trzech metrów nie pokonał Xaviera Dziekońskiego. Dziesięć minut później Adrian Dalmau trafił w poprzeczkę. Hiszpan po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła zdecydował się na soczyste uderzenie z pierwszej piłki.

W drugiej połowie Legioniści objęli prowadzenie po fantastycznej bramce Luquinhasa. Brazylijczyk zapoczątkował akcję gości i po dośrodkowaniu Vinagre w ekwilibrystyczny sposób umieścił piłkę w siatce. Korona mogła odpowiedzieć pięć minut później, ponieważ sędzia Karol Arys podyktował rzut karny za zagranie ręką Jurgena Celhaki. Jednak po analizie VAR okazało się, że jeden z piłkarzy Złocisto-Krwistych był na spalonym. Cztery minuty przed końcem meczu z daleka huknął Kacper Chodyna, a futbolówka po strzale byłego zawodnika Zagłębia Lubin o centymetry minęła lewy słupek bramki Dziekońskiego. Szesnastokrotni mistrzowie kraju po dwóch kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli (sześć punktów). Natomiast podopieczni Kamila Kuzery to na ten moment czerwona latarnia Ekstraklasy.

Korona Kielce – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramki: 74. Luquinhas
Żółte kartki: Trojak, Fornalczyk – Goncalves, Wszołek, Ziółkowski
Wyjściowy skład Korony Kielce: Dziekoński – Zwoźny, Trojak, Malarczyk, Matuszewski – Hofmeister – Długosz, Remacle, Pięczek, Fornalczyk – Dalmau
Wyjściowy skład Legii Warszawa: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Gonçalves, Kapustka, Vinagre – Luquinhas – Gual, Kramer.