HomePiłka nożnaKolejny Polak w La Lidze? Kowalczyk: “Nie byłoby łatwo, ale nie wahałbym się z przyjęciem takiej propozycji”

Kolejny Polak w La Lidze? Kowalczyk: “Nie byłoby łatwo, ale nie wahałbym się z przyjęciem takiej propozycji”

Źródło: Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Jakub Piotrowski jest w świetnej formie i coraz więcej mówi się o zainteresowaniu Polakiem ze strony kolejnych klubów. Jednym z kandydatów do jego pozyskania miałby być hiszpański Villareal. Cezary Wilk i Wojciech Kowalczyk ocenili szanse pomocnika na grę w tym zespole.

Jakub Piotrowski

News Images LTD / Alamy

Jakub Piotrowski ma za sobą naprawdę fantastyczny okres. Po znakomitych występach w lidze bułgarskiej stał się on pierwszoplanową postacią w kadrze Michała Probierza. W związku z jego świetną dyspozycją coraz więcej mówi się o potencjalnym transferze. Zainteresowany Polakiem miałby być hiszpański Villareal. Jak potencjalny transfer Piotrowskiego do Hiszpanii ocenili eksperci Kanału Sportowego w programie La Liga Bonita?

Musielibyśmy zadać sobie pytanie z kim miałby konkurować o miejsce w składzie. Jeżeli mówimy o piłkarzach takich jak Comesaña, Capoue i Parejo, to mimo wszystko są to zawodnicy szczebel wyżej, jeśli nie więcej. Zwłaszcza Parejo, który jest nie do ruszenia. Samo miejsce w Hiszpanii i Villareal jako klub – absolutnie na tak. To jest zespół, z którego zawodnicy wychodzą dalej w świat – skomentował Cezary Wilk.

W podobnym tonie wypowiadał się były piłkarz m.in. Realu Betis, Wojciech Kowalczyk.

Tutaj może zabraknąć trochę minut, zwłaszcza jeśli Villareal nie będzie grał w Europie. Zdaję sobie sprawę jednak z tego, że Villareal potrzebuje zmian. Marcelino na pewno będzie chciał coś pozmieniać, spodziewam się transferów zarówno wychodzących, jak i przychodzących – zauważył Kowalczyk.

Ten sezon im nie wypalił, ale to wciąż jest czołówka ligi hiszpańskiej. Wydaje mi się, że nie byłoby łatwo o grę, ale gdybym dostał taką propozycję na miejscu Piotrowskiego, to nawet bym się nie zastanawiał czy ją przyjąć. Musiałby on jednak powiedzieć sobie, że będzie grał zdecydowanie mniej niż w Bułgarii – dodał.

Piotrowski mógłby wpisywać się w charakterystykę zawodników, których ceni szkoleniowiec Villarealu, co zauważył Cezary Wilk.

Wydaje mi się, że trener Marcelino to taki człowiek, który lubi i docenia takich pracusiów, piłkarzy dynamicznych, dodających trochę życia w środku pola. To by było naprawdę dobre rozwiązanie – podsumował były piłkarz Deportivo La Coruña.

Cały program La Liga Bonita można obejrzeć klikając w poniższy link:

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Znamy obsadę sędziowską na 30. kolejkę Fortuna 1 Ligi
Jest wyśmiewany przez kibiców swojego klub. W kwietniu wyprzedza największe gwiazdy Premier League
Xavi Simons zostanie w RB Lipsk na kolejny sezon?
Hiszpańscy piłkarze Wisły Kraków z nowymi kontraktami
Możliwy sensacyjny powrót Carlitosa do Polski. Upada temat Wieczystej Kraków?
Oficjalnie: Xavi zostaje w Barcelonie. Joan Laporta tłumaczy zmianę decyzji trenera
Obsada sędziowska 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Urban: Safari w Bawarii. Kogo upoluje Max Eberl?
Dwóch zawodników może wkrótce opuścić Chelsea
Jaka przyszłość czeka Łukasza Fabiańskiego? Kontrakt doświadczonego bramkarza dobiega końca