HomePiłka nożnaSześć czerwonych kartek! Sędzia Bojar-Stefańska w środku wielkiej bijatyki

Sześć czerwonych kartek! Sędzia Bojar-Stefańska w środku wielkiej bijatyki

Aktualizacja:

Co najmniej dwie osoby straciły ząb, jedna ma nos złamany. Mniejsze obrażenia i rany innych uczestników meczu Naprzód Brwinów – Partyzant Leszno trudno zliczyć. To efekt bijatyki po meczu mazowieckiej klasy A. Wyznaczona do prowadzenia tego starcia sędzia Karolina Bojar-Stefańska czerwoną kartkę pokazała sześciu piłkarzom, a czterech ukarała żółtą. Nagranie meczu zniknęło z internetu.

Karolina Bojar-Stefańska

Karolina Bojar-Stefańska. Fot. Mateusz Sobczak/PressFocus

“Lady in Red”

– Takiej bitwy z udziałem piłkarzy to chyba jeszcze Polska nie widziała – powiedział nam były piłkarz niższych lig amatorskich, a obecnie działacz piłkarski. – Chcieliśmy to przeanalizować dokładnie, ale ktoś usunął z internetu nagranie tego meczu. Pewnie dlatego, żeby nie zostało wykorzystane jako materiał dowodowy. Czerwonych kartek powinno być kilkanaście albo i dwadzieścia, a nie tylko sześć.

Mecz Naprzód – Partyzant został rozegrany w sobotę 30 marca. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej jest w posiadaniu sprawozdania z meczu i wstępnie zapoznał się już ze sprawą.

Członek zarządu MZPN: „Fakty są drastyczne”

– Potwierdzam, fakty, o których już wiemy, są drastyczne. Sprawą zajmie się komisja dyscyplinarna, na razie nie możemy stwierdzić jednoznacznie, kto zawinił ani kto jakie poniesie konsekwencje – powiedział nam jeden z członków zarządu MZPN.

Sędzią główną była Karolina Bojar-Stefańska, która ma uprawnienia do prowadzenia meczów czwartej ligi męskiej i spotkań kobiecej Ekstraligi. Sędziami asystentami byli Patrycja Poboży Emil Balcerzak. Na meczu nie było żadnego oficjalnego obserwatora sędziowskiego. Po usunięciu nagrania meczu z internetu weryfikacja i ocena decyzji sędziowskich i ewentualnej słuszności pretensji ze strony członków jednego lub drugiego klubu może okazać się niemożliwa.

Mazowiecka klasa A: było nagranie, nie ma nagrania

– Nie wiem, z czego dokładnie wyniknęła ta awantura – przyznał Piotr Zagrajek. trener drużyny Naprzodu Brwinów. – Oni pewnie będą twierdzić, że to nasza wina, a my będziemy twierdzić, że to ich wina. Rozmawiałem ze swoimi zawodnikami. Powiedzieli mi, że jeden z rywali odepchnął naszego gracza, zaczęli się odpychać, podbiegł jeden gracz z Partyzanta i uderzył naszego, jak to się mówi, z partyzanta.

Dlaczego nagranie meczu zostało usunięte z internetu?

– Nie wiem, ja nie wrzucałem nagrania do internetu, to już nie do mnie to pytanie. My nie nagrywaliśmy tego meczu. Jeśli ktoś nagrywał, to oni – stwierdził trener Zagrajek.

Prezes Partyzanta: „Skąd pan wie? Nie wiem, o co chodzi”

Gdy zadzwoniliśmy do Mateusza Michalskiego, prezesa klubu Partyzant Leszno, zapytaliśmy go, z czego wyniknęła bijatyka z udziałem piłkarzy obu klubów i w sumie sześć czerwonych kartek?

– Wie pan co, nie będę udzielał informacji. Nie wiem, o co chodzi – odpowiedział prezes Michalski.

– Czy nie słyszał pan o sześciu czerwonych kartkach w meczu z udziałem pańskiego klubu? – ponowiliśmy pytanie.

– Nie wiem. Skąd pan słyszał? A co pan chciałby wiedzieć? Bo nie rozumiem – odpowiedział Mateusz Michalski.

– Są dowody z tego meczu, są świadkowie. Nie wie pan o tym, że pański klub grał w meczu, w którym było sześć czerwonych kartek i mecz się skończył bijatyką? – spróbowaliśmy jeszcze raz.

– Proszę pana, ale co pan potrzebuje ode mnie? – zapytał prezes Partyzanta.

– Chcielibyśmy wiedzieć, jak pan to skomentuje, z czego wyniknęła ta bijatyka? Dlaczego nagranie meczu zostało usunięte z internetu?

– Na razie nie będę udzielał informacji. Dziękuję bardzo, do widzenia – zakończył Michalski, po czym się rozłączył.

Działacz: „To było jak zawody masowe w MMA”

Bywalcy meczów klasy A mówią, że różne rzeczy zdarzają się na tym poziomie rozgrywek, ale nikt z naszych rozmówców nie potrafił sobie przypomnieć, kiedy ostatnio na boisku piłkarskim widział bijatykę na pięści z udziałem co najmniej kilkunastu zawodników obu drużyn, a być może z udziałem ponad dwudziestu i do tego jeszcze innych osób.

– Czegoś takiego w Brwinowie to z pewnością jeszcze nie było. Klub jest stary, za rok obchodzi stulecie istnienia, ale to klub piłkarski, a wyglądało jak zawody masowe w MMA – relacjonuje jeden z bywalców obiektu przy ulicy Turystycznej 4.

– Wiadomo, były święta, ale „takich jaj” nikt się nie spodziewał. Temat jest szeroko komentowany w środowisku piłkarskim. Określenie „drastyczne wydarzenia” pada dosyć często – mówi nam jeden z działaczy.

Grający w osłabieniu Naprzód przegrał z Partyzantem 2:3 (1:3).

RAFAŁ ROSTKOWSKI

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Jak będzie wyglądał skład Barcelony w nowym sezonie? Xavi Hernandez z listą życzeń
Władze FC Barcelony zadowolone z decyzji Xaviego. Trener ma być twarzą nowej odsłony klubu
Borzęcki: Artysta nie do ujarzmienia. Co Legia powinna zrobić z Josue?
Enzo Fernandez gra na zastrzykach przeciwbólowych. Jest kontuzjowany
Obrońca Milanu znalazł się na liście życzeń Realu Madryt
Możliwy transfer na linii Bayer Leverkusen – Bayern Monachium
“Każdy z nas musi spojrzeć w lustro.” Virgil van Dijk po porażce z Evertonem
Javier Tebas z zadziwiającym pomysłem. “La Liga będzie grała mecze za granicą”
Majecki znowu dał popis. Piąte czyste konto, AS Monaco wygrywa
Atalanta zagra w finale Pucharu Włoch! Dwa szybkie ciosy w ostatnich minutach