HomePiłka nożnaKapitan reprezentacji Niemiec bez ogródek. Przywołał Real Madryt

Kapitan reprezentacji Niemiec bez ogródek. Przywołał Real Madryt

Źródło: Frankfurter Allgemeine

Aktualizacja:

Iikay Gundogan udzielił wywiadu dla niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine w którym podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie tego jak trzeba grać, by wygrywać mecze pucharowe. Przywołał w tym kontekście Real Madryt.

Havertz Gundogan Musiala

dpa picture alliance / Alamy

Wskazówki Gundogana przed fazą pucharową

Iikay Gundogan po latach bycia jednym z najważniejszych piłkarzy Pepa Guardioli w Manchesterze City zdecydował się na nowe wyzwanie. Dołączył do Barcelony, dużo mniej poukładanej drużyny, z panującym chaosem w tle. Do nowych rozgrywek wprowadził to, co go od zawsze cechuje, czyli olbrzymią jakość piłkarską wraz z inteligencją piłkarską.

33-latek nie ukrywa, że interesuje się aspektami taktycznymi. Widać to również po jego grze na boisku, gdzie często dyryguje całym zespołem, szczególnie w nakładaniu pressingu. Gundogan jako kapitan reprezentacji Niemiec ma na swoicu barkach wiele odpowiedzialności. W wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine wyznał, co stara się przekazać swoim drużynie jako weteran przed kluczowymi spotkaniami fazy pucharowej Mistrzostw Europy.

— Jeśli spojrzysz na Real Madryt, najbardziej utytułowany klub ostatniej dekady, a nawet dłużej, to sposób, w jaki nigdy nie panikowali zachowując zawsze zimną krew jest niezwykły. W meczach fazy pucharowej musisz rozpoznać kiedy kontrolujesz grę i kiedy naprawdę musisz ukarać rywala. W przeciwnym razie sytuacja szybko się zmieni i sam zostaniesz ukarany.

— Jestem zainteresowany budowaniem świadomości w drużynie, że są fazy, w których jesteśmy w tyle za naszymi rywalami. To zupełnie normalne. Mamy piłkę, ale musimy też znosić posiadanie piłki przeciwnika przez określony czas bez denerwowania się. Czasami tracimy cierpliwość, nie rozpoznajemy właściwego momentu na wywarcie pressingu, jesteśmy spóźnieni, biegamy niemal w panice. Zachowanie spokoju i zaakceptowanie tego co się dzieje jest krokiem, który trzeba wykonać w głowie – kontynuował Gundogan.

Następnie 33-latek przyznał, że w reprezentacji Niemiec nie ma jednego zawodnika, który samemu prowadzi całą drużynę. Są kompaktem równych sobie graczy, którzy muszą wspólnie wykonywać robotę.

— Nie jestem wyłącznie odpowiedzialny za sukces reprezentacji Niemiec, ani nie jestem sam odpowiedzialny za porażki. Nie jestem Messim, który może w pojedynkę prowadzić całą drużynę. Nasza reprezentacja nie ma takiego zawodnika. Dlatego ważne jest, by grać zespołowo.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie
Tomasz Rząsa rozwiewa wątpliwości. Dwie gwiazdy odejdą z Lecha!
Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Wymowne zachowanie i transparent kibiców Lecha
Cóż za wymiana podań! Kapitalna akcja Miedzi w Tychach [WIDEO]