HomePiłka nożnaOCENY POLAKÓW: Kapitalny Skorupski! Błysk Urbańskiego i kluczowy zmiennik

OCENY POLAKÓW: Kapitalny Skorupski! Błysk Urbańskiego i kluczowy zmiennik

Źródło: własne

Reprezentacja Polski pozytywnie zaskoczyła i zremisowała 1:1 z Francuzami, zachowując twarz. Bohaterem biało-czerwonych okazał się jednak Łukasz Skorupski. Zobacz, jak oceniliśmy resztę Polaków w skali 1-10.

LUKASZ SKORUPSKI
FOT: Mateusz Porzucek PressFocus

Łukasz Skorupski – 8/10

W pierwszej połowie bezbłędny. Efektownie nogą zatrzymał Theo Hernandeza, potem mądrze skrócił kąt przy uderzeniu Dembele, a w 45. minucie powstrzymał Mbappe. Ale tuż po przerwie nowy gracz Realu Madryt znowu sprawdził umiejętności Polaka, ale bramkarz Bolonii wyciągnął się jak struna i pięknie wybronił uderzenie Francuza. Mbappe pokonał go dopiero z rzutu karnego. Kapitalny mecz Skorupskiego. Udowodnił, że może być godnym następcą Szczęsnego.

Paweł Dawidowicz – 6/10

Nie był już tak sparaliżowany jak na początku starcia z Austrią. Pokazał, że nie można go skreślać, bo jeśli będzie tylko zdrowy, to będzie walczył o pierwszy skład reprezentacji. Plusik za kilka zablokowanych strzałów i za stuprocentową skuteczność podań.

Jakub Kiwior – 5/10

Szkoda, że sfaulował Dembele i sprokurował karnego, bo wcześniej grał naprawdę przyzwoicie. Mierzył się z piekielnie trudnymi rywalami i wypał nieźle, ale ocena leci w dół za jedenastkę dla Francuzów.

Jan Bednarek – 6/10

Nie popełnił większych błędów. Był pewnym punktem obrony. Solidny występ Jana Bednarka.

Przemysław Frankowski – 6/10

Na naszej połowie grał świetnie. Wspomagał obrońców i wygrał wiele pojedynków. Na połowie rywali raczej niewidoczny. ale dlatego, że przede wszystkim musiał pilnować prawej strony obrony z powodu grasujących tam Barcoli i Mbappe.

Sebastian Szymański – 6/10

Dużo napracował się w defensywie, jak w 17. minucie, gdy odebrał piłkę spod nóg Mbappe. Ale starał się też pokazywać na połowie przeciwnika. Mógł się podobać. Najlepszy jego występ od kilku tygodni.

Jakub Moder – 5/10

W pierwszej połowie wyróżnił się dwukrotnie, gdy w 17. minucie oddał bardzo niecelny strzał z dystansu, a w 31. minucie, gdy posłał ładną piłkę do Lewandowskiego, ale ciut za mocną. Po przerwie nie zachwycił. Brakuje dokładności w jego podaniach, choć momentami ma ciekawe pomysły.

Nicola Zalewski – 6/10

Docenił klasę przeciwnika, więc był zdecydowanie mniej odważny w ofensywie, ale grał za to bezpiecznie. W pierwszej połowie nie zepsuł żadnego podania. Po przerwie jego gra się nie zmieniła. Może zabrakło błysku w fazie atakowania, ale pokazał, że potrafi grać odpowiedzialnie. Przyzwoity mecz Nicoli.

Piotr Zieliński – 7/10

Cały czas aktywnie uczestniczący w każdej akcji. Praktycznie nie tracił piłek. Można tylko żałować, że w pierwszej połowie Lewandowski nie wykorzystał jego doskonałej wrzutki. Na pierwszy rzut oka nie pokazał wiele magii, ale zagrał więcej niż dobry mecz.

Kacper Urbański – 7/10

Zaczął mecz od straty piłki, ale to go nie wystraszyło. Wręcz przeciwnie. Urbański imponował pewnością siebie. Brał odpowiedzialność na własne barki i był najaktywniejszym z pomocników. Trzeba na niego stawiać. Brylant.

Robert Lewandowski – 6/10

W pierwszej połowie często wracał do drugiej lini, by wspierać pomocników przy rozegraniu. W 34. minucie nie wykorzystał świetnej wrzutki Zieliskiego, a chwilę później skiksował z dystansu. W 77. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Dobry mecz kapitana.

Karol Świderski 7/10

Napastnik od zadań specjalnych. Wszedł na boisko w 68. minucie i już chwilę później wywalczył karnego, którego wykorzystał Lewandowski. Zrobił, co mógł. Świetna zmiana.