HomePiłka nożnaDrużyna Polaka dołuje. Kolejna wysoka porażka

Drużyna Polaka dołuje. Kolejna wysoka porażka

Red Bull Salzburg nie ma ostatnio łatwych dni. Po wysokiej porażce w Lidze Mistrzów nadeszła rozczarowująca przegrana w lidze austriackiej. Drużyna Kamila Piątkowskiego uległa Sturmowi Graz aż 0:5.

Kamil Piątkowski

APA-PictureDesk / Alamy

Wysoka porażka Red Bulla Salzburg

W tygodniu zespół Pepijna Lijndersa przegrał aż 0:4 z Brestem. Po tym meczu na Kamila Piątkowskiego spadła masa krytyki. Dziennikarze zwrócili uwagę na słabą formę środkowego obrońcy i jego wpływ na tracone bramki przez drużynę z Salzburga.

Kilka dni po tym spotkaniu zespół RB zmierzył się w lidze ze Sturmem Graz. Podopieczni Lijndersa przegrali na wyjeździe aż 0:5. Co prawda Piątkowski nie zaczął meczu w wyjściowym składzie, ale zameldował się na boisku tuż na początku drugiej połowy. Wówczas jego drużyna przegrywała już 0:2.

Trudny czas Kamila Piątkowskiego

Piątkowski był świadkiem trzech straconych bramek przez Red Bull Salzburg. Nie zaliczył dobrego spotkania. Dostał również żółtą kartkę w 66. minucie.

Ekipa Die Roten Bullen zajmuje dopiero 5. pozycję w tabeli ligi austriackiej. 17-krotny mistrz kraju ustępuje miejsca Wolfsbergerowi, BW Linz, Rapidowi Wiedeń oraz właśnie Sturmowi. Różnice między klubami nie są duże, lecz dla tak ambitnej firmy to z pewnością niezadowalająca pozycja w lidze.

Postecoglou zawiedziony postawą drużyny! Mocne słowa trenera Spurs
Nicola Zalewski wrócił do gry! AS Roma remisuje
Robert Lewandowski zachwycił Flicka. Ależ słowa trenera
Bayern bez wygranej! Szalony mecz w Bundeslidze
Pogoń Szczecin wyszarpała triumf! Ależ końcówka [WIDEO]
Bejger zabrał głos po porażce Śląska z Cracovią. “Przegraliśmy na własne życzenie”
Co za powrót Brighton! Tottenham pokonany w niesamowitej batalii na The Amex Stadium