HomePiłka nożnaGrosicki o zmianach w reprezentacji: My jesteśmy gotowi pójść za nim w ogień

Grosicki o zmianach w reprezentacji: My jesteśmy gotowi pójść za nim w ogień

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Aktualizacja:

Kamil Grosicki podkreślił zmiany, jakie zaszły w reprezentacji Polski od przyjścia Michała Probierza. Popularny “Grosik” pokusił się nawet o stwierdzenie, że piłkarze są gotowi pójść za trenerem w ogień. Wywiad z zawodnikiem Pogoni Szczecin przeprowadził serwis sportowefakty.wp.pl

Kamil Grosicki

SOPA Images Limited / Alamy

Grosicki wraca do kadry

Kamil Grosicki zadebiutował w reprezentacji Polski za kadencji Leo Beenhakkera w lutym 2008 roku. Jednak dopiero Adam Nawałka potrafił wydobyć ze skrzydłowego największy potencjał. Na ten moment 35-latek rozegrał w drużynie “Biało-Czerwonych” 93 spotkania i strzelił 17 goli.

Z Grosickiego zrezygnował Paulo Sousa i w konsekwencji zawodnik nie pojawił się na Euro 2020. Po odejściu Portugalczyka “Turbogrosik” powrócił do występów z orzełkiem na piersi, a Michał Probierz również widzi dla niego miejsce w szerokiej kadrze naszej reprezentacji.

Grosicki chwali Probierza

To właśnie osoba byłego trenera Jagiellonii Białystok była z jednym z tematów poruszonych w wywiadzie Grosickiego dla portalu sportowefakty.wp.pl. Wychowanek Pogoni Szczecin zwrócił uwagę na zmiany wprowadzone przez szkoleniowca oraz podkreślił wpływ jego pozytywnej energii na cały zespół. – Po pierwsze komunikacja pomiędzy piłkarzami a sztabem jest o wiele lepsza. Każdy z zawodników może potwierdzić, że to kluczowa sprawa poza boiskiem. Do tego trener Probierz ma w sobie to coś, taką “iskrę”, pozytywną energię, którą zaraża innych zawodników. My jesteśmy gotowi pójść za trenerem w ogień, a trener potrafi stanąć za nami murem. Selekcjoner zaczął od zbudowania relacji z drużyną. Zadbał o to, by każdy zawodnik czuł się dla reprezentacji ważny i by miał świadomość, że dostanie swoją szansę, gdy będzie mocno pracował – podkreślił Grosicki, który swojego czasu miał okazję występować na poziomie angielskiej Premier League.

W obecnym sezonie skrzydłowy jest jednym z motorów napędowych “Dumy Pomorza” i może pochwalić się znakomitym statystykami: 14 asyst i 11 goli w 29 spotkaniach.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”