HomePiłka nożnaCo za wpadka Kamila Grabary! Błąd Polaka w arcyważnym meczu [WIDEO]

Co za wpadka Kamila Grabary! Błąd Polaka w arcyważnym meczu [WIDEO]

Źródło: X/Andre Mikkelsen

W meczu, który może decydować o tym, komu przypadnie mistrzostwo Danii FC Kopenhaga przegrała z Midtjylland 1:2. Przy jednej z bramek fatalnie zachował się Kamil Grabara.

Kamil Grabara

Cal Sport Media / Alamy

Kamil Grabara nie pomógł Kopenhadze w meczu z Midtjylland

Przez cały sezon 2023/24 Kamil Grabara był pewnym punktem FC Kopenhagi. W 29 spotkaniach duńskiej Superligi zachował czyste konto 10 razy. Nie popisał się jednak w spotkaniu z FC Midtjylland. W 23. minucie meczu piłkę w pole karne dośrodkował Dario Osorio. Polski bramkarz mógł z łatwością złapać tę wrzutkę, lecz wypuścił piłkę z rąk. Tuż obok Grabary stała gwiazda Midtjylland, czyli Franculino Dju. Po błędzie Polaka 19-latkowi zostało tylko wpakowanie futbolówki do pustej bramki.

Niecałe 15 minut później Midtjylland prowadziło 2:0 dzięki bramce Charlesa. Zespół ze stolicy Danii zdobył bramkę honorową w 87. minucie spotkania, lecz nie zdołał już doprowadzić do wyrównania. Grająca na słynnym Parken Kopenhaga zaprzepaściła świetną szansę na objęcie fotelu lidera ligi duńskiej. Przed tym spotkaniem drużyna, w której gra Kamil Grabara miała tyle samo punktów, co Midtjylland, a także punkt straty do pierwszego Brondby. Dzięki arcyważnemu zwycięstwu to Midtjylland jest obecnie liderem Superligi.

Błąd Kamila Grabary może się zatem okazać bardzo kosztowny w skutkach. Do końca sezonu Kopenhadze zostały dwa spotkania – wyjazdowy mecz z Aarhus GF i domowe starcie z Nordsjaelland. Jeśli zespół prowadzony przez Jacoba Neestrupa chce liczyć się w walce o mistrzostwo kraju, musi wygrać oba mecze i liczyć na potknięcia rywali.

Ogromny potencjał gwiazdy FC Barcelony! “Jest kilka długości przed Mbappe”
Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz