HomePiłka nożnaKajetan Szmyt bohaterem. Polacy wyszarpali zwycięstwo z Izraelem

Kajetan Szmyt bohaterem. Polacy wyszarpali zwycięstwo z Izraelem

Źródło: własne

Reprezentacja Polski do lat 21 wyjazdowym spotkaniem z Izraelem rozpoczęła drugą część eliminacji do Mistrzostw Europy. Po zdecydowanie lepszej drugiej połowie Biało-czerwoni rzutem na taśmę wygrali 2:1. Gola na wagę kompletu punktów zdobył piłkarz Warty Poznań – Kajetan Szmyt.

Kajetan Szmyt

Lider utrzymany

Faworytem tej rywalizacji zdecydowanie można było uznać drużynę trenera Adama Majewskiego. Polacy jak dotąd w swojej grupie eliminacyjnej plasowali się na pierwszym miejscu, przegrywając zaledwie raz w wyjazdowym starciu z Niemcami. Pierwsza połowa nie odzwierciedlała jednak sytuacji w tabeli. To Izraelczycy od początku narzucali swoje tempo, wysoko odbierając piłkę na połowie przeciwnika. Szybko takie podejście się im opłaciło, ponieważ już w 4. minucie Adi Yona z Beitaru Jerozolima otworzył wynik tego spotkania po błędzie Ariela Mosóra w okolicy własnego pola karnego.

Druga połowa to już znacznie lepsza postawa gości tego spotkania. Biało-czerwoni wyszli bardziej pewni siebie i od pierwszych minut szukali okazji do wyrównania. I tak w 57. minucie po stałym fragmencie gry, piłkę do siatki skierował Maksymilian Pingot. Po dosyć rwanej, szarpanej reszcie drugiej odsłony mimo wszystko udało się zdobyć komplet punktów. Po kapitalnym strzale w 90. minucie Kajetana Szmyta, zespół trenera Majewskiego zdobył arcyważne trzy punkty.

Kolejne spotkanie w tych eliminacjach, Polacy rozegrają w najbliższy wtorek w Chorzowie. Rywalem będzie Bułgaria, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godz. 15.

Izrael – Polska 1:2 (1-0)

Adi Yona 5′ – Maksymilian Pingot 57′, Kajetan Szmyt 90′

Polska: 1.Kacper Tobiasz – 17. Arkadiusz Pyrka, 14. Miłosz Matysik (46, 5. Maksymilian Pingot), 2. Ariel Mosór, 4. Łukasz Bejger – 8. Kacper Kozłowski (66, 11. Michał Rakoczy), 6. Mateusz Łęgowski (46, 7. Kajetan Szmyt), 18. Jakub Kałuziński, 10. Filip Marchwiński (84, 21. Tomasz Pieńko), 13. Jakub Kamiński (78, 19. Cezary Polak) – 9. Filip Szymczak