HomePiłka nożnaKacper Kozłowski wreszcie się przełamał. Pierwsza bramka po transferze do Turcji

Źródło: Kanał Sportowy

W doliczonym czasie pierwszej połowy meczu Kayserispor – Gaziantep FK na listę strzelców wpisał się Kacper Kozłowski. To pierwsze trafienie młodzieżowego reprezentanta Polski od początku sezonu 2024/25.

Kacper Kozłowski

Sipa US / Alamy

Kozłowski pomógł Gaziantep FK

W letnim okienku transferowym Kacper Kozłowski przeszedł do tureckiego Gaziantep FK na zasadzie transferu definitywnego. Młodzieżowy reprezentant Polski nie ma za sobą najlepszego wejścia w sezon. W poprzednich siedmiu meczach Super Lig zaliczył tylko jedną asystę. Zamiast trafiać do bramki rywala, trafiał do notesu sędziego, przez co pauzował za kartki już w 7. kolejce.

Co więcej, przed starciem z Kayserisporem drużyna Kozłowskiego zajmowała dopiero 16. miejsce w tabeli. Gaziantep FK objął prowadzenie po bramce Davida Okereke. Co ciekawe, asystę zanotował znany z Rakowa Częstochowa Deian Sorescu. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Luis Boa Morte. Polak wpisał się na listę strzelców tuż przed zmianą stron.

Ostatecznie ekipie Kacpra Kozłowskiego nie udało się utrzymać prowadzenia. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miguel Cardoso. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Oznacza to, że Gaziantep FK nie wygrało żadnego z ostatnich ośmiu meczów. Trzeba jednak przyznać, że Kozłowski wraca do formy. Pomocnik miał nawet dostać powołanie od Michała Probierza na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski. 21-latek nie mógł jednak pomóc kadrze ze względu na problemy zdrowotne.

Klemens Joniak sensacyjnym mistrzem Polski. Kim jest?