HomePiłka nożnaJuventus traci dwa punkty w meczu z Cagliari. Emocjonująca końcówka

Juventus traci dwa punkty w meczu z Cagliari. Emocjonująca końcówka

Juventus remisuje 1:1 z Cagliari. Stara Dama przez większość spotkania miała pełną kontrolę. Końcówka meczu należała jednak do ekipy Davide Nicoli.

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Pełna kontrola Juventusu

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Juventusu. Gospodarze tak, jak można było się tego spodziewać, stwarzali sobie sporo groźnych okazji od pierwszych minut. Stara Dama wykorzystała swój dobry moment, ponieważ w 15. minucie Vlahović zdobył gola z rzutu karnego, podyktowanego chwilę wcześniej z powodu dotknięcia piłki ręką w szesnastce Cagliari. Nie przepisowego zagrania dopuścił się Sebastiano Luperto.

W kolejnych minutach pierwszej połowy Juventus spokojnie kontrolował mecz. Od czasu do czasu oddawał piłkę Cagliari, ale umiał dobrze się ustawić w defensywie, przez co goście nie mieli szansy na wykazanie się w ofensywie.

Cagliari uratowało remis

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmieniał. Stara Dama rozgrywała mecz na własnych zasadach. Samo widowisko pozostawiało jednak wiele do życzenia. Z obu stron brakowało groźnych sytuacji. Mecz toczył się w spokojnym tempie. Juventus z jednej strony chciał zamknąć mecz drugim golem, a z drugiej jednak grał dosyć ostrożnie, aby nie dać się skontrować przez Cagliari. Gościom brakowało polotu w konstruowaniu akcji po przejęciu piłki. Poza pojedynczymi akcjami, nie zdołali zaskoczyć Di Gregorio.

Sytuacja zmieniła się jednak w 86. minucie, ponieważ sędzia po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po faulu Douglasa Luiza. Dwie minuty później skutecznie jedenastkę wykorzystał Razvan Marin. Goście mogli cieszyć się z wyrównania. To był dopiero początek problemów Juventusu. W 89 minucie meczu w polu karnym Cagliari Francisco Conceicao symulował, chcąc wymusić rzut karny. Portugalczyk miał już na koncie żółtą kartkę, a arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego upomnienia. Tym samym wypożyczony z Porto zawodnik musiał opuścić plac gry. Gospodarze próbowali jeszcze pomimo osłabienia strzelić gola na 2:1, ale goście skutecznie się wybronili.

Ostatecznie Juventus po emocjonującej końcówce remisuje z Cagliari 1:1. W kolejnej kolejce Stara Dama zmierzy się z Lazio, a Cagliari podejmie u siebie Torino.

Juventus 1:1 Cagliari

Gole: Vlahović 15′ – Marin 88′ (rzut karny)

Żółte kartki: Thuram 33′, Savona 56′, Conceicao 75′, Cambiaso 84′ – Mina 88′, Deiola 96′

Czerwone kartki: Conceicao 89′ (druga żółta)

Juventus: Di Gregorio – Savona, Kalulu, Gatti, Cambiaso – Thuram, Locatelli – Conceicao, Koopmeiners, Mbangula – Vlahović

Cagliari: Scuffet – Zappa, Mina, Luperto, Obert – Adopo, Makoumbou – Zortea, Viola, Agello – Piccoli

Ivi Lopez zabrał głos po kontuzji. Wzruszające wyznanie zawodnika Rakowa Częstochowa