HomePiłka nożnaJurgen Klopp obierze zaskakujący kierunek? Legenda ma sposób na przekonanie trenera!

Jurgen Klopp obierze zaskakujący kierunek? Legenda ma sposób na przekonanie trenera!

Źródło: Daily Mail

Aktualizacja:

Jurgen Klopp łączony jest z posadą selekcjonera reprezentacji USA. Tim Howard w swoim felietonie na łamach “Daily Mail” przekonuje, że warto rozważyć tę kandydaturę. Klopp obierze sensacyjny kierunek?

Klopp

PA Images / Alamy

Klopp obejmie reprezentację USA?

Reprezentacja USA nie notuje obecnie satysfakcjonujących wyników. Zespół nie prezentuje wysokiej formy sportowej, a to ożywia dyskusje nad przyszłością selekcjonera Gregga Berhaltera. Pojawiają się głosy, aby rozstać się z aktualnym trenerem i zatrudnić osobę ze świeżym spojrzeniem. Berhalter póki co cieszy się zaufaniem władz amerykańskiej federacji, ale nie sposób uciec od krytycznych opinii środowiska piłkarskiego.

Niezwykle pewny i przekonujący felieton napisał w tym temacie Tim Howard. Były bramkarz reprezentacji USA. 45-latek na łamach “Daily Mail” podzielił się swoją opinią i wskazał nawet kandydata, który natychmiast powinien zastąpić Berhaltera. Dodał również, że osobiście byłby w stanie nakłonić nowego szkoleniowca, choć wybór jest dość odważny, a także trudny do zrealizowania. Według Howarda, nowym selekcjonerem reprezentacji USA powinien zostać… Jurgen Klopp.

Tim Howard wie jak przekonać Kloppa

Uważam, że mógłbym przedstawić Jurgenowi Kloppowi bardzo przekonujący argument, aby przejął drużynę narodową mężczyzn Stanów Zjednoczonych. Po rozczarowaniu Copa América, po porażce Stanów Zjednoczonych z Urugwajem i zakończeniu gry na fazie grupowej, osobiście poleciałbym do Hiszpanii. Mam to już w głowie. Wiem, że Klopp jest na bezrobociu dopiero od kilku tygodni i wiem, że chce odpocząć. Ale gdybyśmy posiedzieli wokół jego willi w Hiszpanii, myślę, że mógłbym go zwabić tutaj. To pewne na 100 procent – przyznał Tim Howard w swoim felietonie na “Daily Mail”.

Władze związku mają zaplanowane spotkanie z Greggiem Berhalterem i chcą omówić przyszłość drużyny narodowej USA oraz zdiagnozować przyczyny porażek. Mocne stanowisko Tima Howarda w tej kwestii odbiło się szerokim echem i niewykluczone, że Jurgen Klopp może być poważnie rozważany na stanowisko selekcjonera. Były golkiper m.in Evertonu czy Manchesteru United twierdzi, iż niemiecki szkoleniowiec jest idealnym kandydatem, choćby w kontekście Mistrzostw Świata w 2026 roku, których USA będzie gospodarzem.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię
Wielki transfer staje się faktem! Arsenal z hitowym wzmocnieniem
Skandal na Igrzyskach Olimpijskich! Drużyna została okradziona
Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]