HomePiłka nożnaNiesamowity gol Bellinghama! Gwiazda uratowała Anglię w 95. minucie meczu! [WIDEO]

Źródło: Własne/TVP Sport

W 95. minucie meczu Anglia – Słowacja w 1/8 finału mistrzostw Europy fantastycznym trafieniem popisał się Jude Bellingham. Gwiazda Realu Madryt uratowała reprezentację Anglii przed odpadnięciem z turnieju.

Bellingham Kane

Bellingham pokonuje bramkarza Słowacji fantastycznym strzałem

W końcowych minutach meczu Słowacji z Anglią wydawało się, że będziemy świadkami sensacji. Po bramce Ivana Schranza z 25. minuty spotkania zespół Garetha Southgate’a próbował odrobić straty, lecz angielscy piłkarze nie potrafili przebić się przez słowacki mur. Prezentowali się dokładnie tak, jak w meczach fazy grupowej. Byli wolni, ospali i przewidywalni.

Gdy reprezentacja Słowacji była już o krok od awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy, do głosu doszedł Jude Bellingham. To właśnie błysk geniuszu piłkarza Realu Madryt doprowadził do dogrywki. Wrzut z autu Kyle’a Walkera przedłużył Marc Guehi. Po zagraniu obrońcy Crystal Palace piłka trafiła do Jude’a Bellinghama, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z przewrotki. Strzał zaskoczył Martina Dubravkę, a następnie wpadł do siatki.

Napędzeni strzałem Bellinghama Anglicy objęli prowadzenie na samym początku dogrywki. Nie wypuścili już z rąk korzystnego wyniku. Pokonali Słowację 2:1 i awansowali do 1/4 finału mistrzostw Europy, gdzie zagrają z reprezentacją Szwajcarii. To starcie odbędzie się 6 lipca o godzinie 18:00.

Polacy nie są uosobieniem piękna. Przedstawiamy ranking najatrakcyjniejszych reprezentacji na Euro 2024
Co za metamorfoza po karierze! Były gracz Arsenalu imponuje formą
Kibice mistrza kraju mogą być spokojni o swoje gwiazdy? “Bardzo bym sobie tego życzył”