HomePiłka nożnaKontrowersyjny gest Bellinghama podczas meczu ze Słowacją! Anglik wyjaśnia sprawę [WIDEO]

Źródło: x.com/BellinghamJude

Jude Bellingham po strzelonym golu na 1:1 w meczu ze Słowacją wykonał obsceniczny gest, który wywołał sporo kontrowersji. Piłkarz po spotkaniu za pomocą swojego konta w serwisie “X” wyjaśnił jednak, że to tylko żart rzucony w stronę swoich przyjaciół.

Jude Bellingham

ddp media GmbH / Alamy

Bellingham wyjaśnia

Jude Bellingham okazał się bohaterem reprezentacji Anglii podczas meczu 1/8 finału Euro 2024. Anglik w niemal ostatniej akcji meczu zdobył bramkę na 1:1. Pomocnik Realu Madryt w piątej minucie doliczonego czasu gry uderzeniem z przewrotki wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Martina Dubravkę i doprowadził tym samym do dogrywki. Tam lepsi okazali się Synowie Albionu, którzy ostatecznie wygrali 2:1 po trafieniu Harry’ego Kane’a.

Po spotkaniu jednak momentalnie w mediach społecznościowych furorę zaczęło robić nagranie, na którym widać Bellinghama, który wykonuje obsceniczny gest w stronę ławki rezerwowych swoich rywali. 21-latkowi zarzucano tym samym absolutny brak szacunku wobec Słowaków i wylała się na niego spora krytyka.

Sam zawodnik po zakończeniu meczu postanowił odnieść się do całej sytuacji. Wychowanek Birmingham City zamieścił na swoim profilu w serwisie “X” wpis, w którym wyjaśnia kontrowersyjne zachowanie.

Wewnętrzny żartobliwy gest skierowany w stronę kilku moich bliskich przyjaciół, którzy byli na meczu. Nie mam nic oprócz szacunku dla sposobu, w który grała Słowacja – czytamy we wpisie Bellinghama.

Anglicy po zaciętym meczu ze Słowacją mogą świętować awans do ćwierćfinału Euro 2024. Tam jednak nie czeka ich proste starcie. Synowie Albionu o półfinał zagrają ze Szwajcarią, która w 1/8 okazała się lepsza od reprezentacji Włoch.

Napisał historię na Euro 2024, teraz zmieni klub? Spore zainteresowanie Otarem Kakabadze!
Puszcza zbroi się przed ligą. Chorwacki pomocnik na celowniku klubu
Turcy zaskoczyli Austrię! Kapitalny początek i drugi najszybszy gol w historii [WIDEO]
Holendrzy najlepsi na Euro. Nie mieli sobie równych
Historyczny wyczyn Malena. Wyrównał 28-letnie osiągnięcie niemieckiej legendy
Obrońca Bayernu z zielonym światłem na transfer! Przenosiny do Anglii coraz bliżej?
Musiala i Mikautadze dogonieni przez Holendra. Oto klasyfikacja strzelców Euro 2024
Koniec wietrzenia szatni w Wiśle Kraków, czas na nowe kontrakty. Dwóch zawodników na dłużej przy Reymonta
Euro 2024 już bez piłkarzy z PKO BP Ekstraklasy. Wstydu nie było
Rumunia istniała tylko przez 15 minut. Holandia, choć nieskuteczna, w ćwierćfinale Euro 2024 [WIDEO]