HomePiłka nożnaJose Mourinho obejmie reprezentację Portugalii? Słynny trener komentuje pogłoski

Jose Mourinho obejmie reprezentację Portugalii? Słynny trener komentuje pogłoski

Źródło: O Jogo

Aktualizacja:

Jose Mourinho wciąż czeka na powrót do pracy. W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje łączące “The Special One” z reprezentacją Portugalii. Mourinho wierzy, że to możliwe.

Jose Mourinho

Nicola Ianuale / Alamy

Zdaniem Mourinho Portugalia może wygrać Mistrzostwa Europy

Jose Mourinho pozostaje bezrobotny od stycznia tego roku. Portugalczyk osiągnął w piłce klubowej praktycznie wszystko, co się da. W każdym klubie, w którym pracował, dokładał do gabloty przynajmniej jedno trofeum. Wielką zagadką jest jednak to, jak legendarny trener o niezwykle okazałym CV poradziłby sobie w piłce reprezentacyjnej. Jak twierdzi “The Special One”, w przeszłości był blisko pracy z kadrą Portugalii.

– Mogłem pracować w kadrze narodowej, było bardzo blisko. Teraz jesteśmy na mistrzostwach Europy, mamy trenera, który świetnie się spisuje, a także świetne pokolenie piłkarzy. Chciałbym, żeby wszystko poszło dobrze, i żebyśmy wygrali. Jak wygrają, trener zostanie i poprowadzi reprezentację na mistrzostwach świata. A co do mnie – jeśli ma się to stać, to kiedyś tak będzie. – zapowiedział Mourinho.

Reprezentację Portugalii obecnie prowadzi Roberto Martinez. Hiszpan zastąpił na stanowisku dobrze znanego polskim kibicom Fernando Santosa. Pod wodzą byłego trenera kadry Belgii “Selecao” wygrała aż 11 z 12 meczów. Niektórzy widzą w Portugalii jednego z faworytów Mistrzostw Europy w Niemczech, które rozpoczną się w czerwcu. Zdanie to podziela Jose Mourinho.

– Moim zdaniem Portugalia, Francja i Anglia to trzy najsilniejsze drużyny. Mogą być niespodzianki, ale patrząc na jakość tych piłkarzy, oni muszą pojechać na turniej po to, by wygrać. – mówi.

Portugalia zacznie zmagania na Mistrzostwach Europy 2024 meczem z Czechami (18 czerwca, 21:00). Następnie piłkarze Roberto Martineza zagrają z Turcją (22 czerwca, 16:00). Na zakończenie fazy grupowej Portugalczycy zmierzą się z Gruzją (26 czerwca, 21:00).

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Łukasz Różański zdemolowany już w I rundzie. Polak stracił mistrzostwo świata [WIDEO]
Ligowa strata punktów Atalanty będzie… sukcesem dla ligi? Pucharowe zamieszanie we Włoszech 
Wojciech Cygan ostro o kluczowej decyzji PZPN. „Ja tej pomocy nie widzę” [WYWIAD]
Pierwszy komentarz Szpilki po walce z Wrzoskiem: Dalej nie mogę tego zrozumieć
Pogromca Artura Szpilki o zainteresowaniu ze strony UFC: Ktoś się do mnie odezwał
Anna Kiełbasińska przegapi ME w Rzymie. Duża strata polskiej kadry
Grzmoty w Rzeszowie – Łukasz Różański staje do obrony mistrzostwa świata!
Kuriozalny sezon Ekstraklasy. Poznamy najsłabszego mistrza w XXI wieku
Lipiński: Jesus Imaz to najinteligentniejszy piłkarz Ekstraklasy
Lipiński: Oto kadra Italii na Euro 2024. Nie było się o kogo kłócić