HomePiłka nożnaCopa America: Yeboah w pierwszym składzie zwycięskiego Ekwadoru [WIDEO]

Copa America: Yeboah w pierwszym składzie zwycięskiego Ekwadoru [WIDEO]

Źródło: Copa América

W drugim meczu fazy grupowej Copa America Ekwador wygrał z Jamajką 3:1. W pierwszym składzie wygranej drużyny wyszedł piłkarz Rakowa Częstochowa John Yeboah.

Yeboah

Ekwador walczy o awans

Po porażce 1:2 w pierwszym meczu fazy grupowej Copa America z Wenezuelą, Ekwador był niezwykle zmotywowany, żeby udowodnić swoją wartość. W drugim na spotkaniu przyszła pora na rywalizację z Jamajką, która również nie zdobyła jak dotąd choćby punktu. Ekwador zdołał podnieść się po słabym starcie turnieju i sięgnął po upragnione trzy punkty. Już po pierwszej połowie prowadził z Jamajką 2:0. Następnie goście zdołali złapać kontakt, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Tym, który dobił rywali, był 21-latek Alan Mina, który popisał się wspaniałym indywidualnym rajdem zakończonym precyzyjnym wykończeniem.

Decydujący mecz

Co ciekawe, zawodnik Cercle Brugge pojawił się na boisku w 64. minucie tego starcia, zastępując dobrze znanego w naszym kraju Johna Yeboaha. Piłkarz Rakowa Częstochowa nie zagrał najlepszych zawodów, a jego zmiennik stał się bohaterem, więc możliwe, że dojdzie do zmiany w pierwszym składzie. W ostatnim meczu grupowym Ekwador zmierzy się z Meksykiem, który również ma trzy punty na swoim koncie. Ten mecz zadecyduje o tym, kto awansuje dalej. Liderem grupy A po dwóch zwycięstwach jest niespodziewanie Wenezuela.

Liga Narodów: Było tak blisko! Polscy siatkarze po horrorze przegrywają z Francją
Reprezentant Polski ma ten luz. Pompki podczas meczu Ligi Narodów [WIDEO]
Nikola Grbić nie bierze jeńców. “Wiem, że zniszczę czyjeś marzenia”
Aleksander Śliwka docenia wsparcie kibiców. “To nam dodaje skrzydeł”
Trener reprezentacji Francji przed półfinałem z Polską: Macie kompletną drużynę
Liga Narodów: Polscy poznali poznali półfinałowego rywala. To mistrzowie olimpijscy