HomePiłka nożnaSelekcjoner Polak, czy obcokrajowiec? Jerzy Engel nie ma najmniejszych wątpliwości

Selekcjoner Polak, czy obcokrajowiec? Jerzy Engel nie ma najmniejszych wątpliwości

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Jerzy Engel na łamach Kanału Sportowego wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem to polski trener powinien być zawsze trenerem reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry narodowej przyznał jak ważny jest czynnik komunikacyjny.

Kanał Sportowy Jerzy Engel

Kanał Sportowy

Jerzy Engel podczas programu Biało-Czerwony Alarm powtórzył opinię, którą wygłaszał jeszcze przed zatrudnieniem Michała Probierza. Według byłego selekcjonera w reprezentacji kraju zawsze powinno to wyglądać tak, że szkoleniowcem kadry jest Polak. Kluczowe w tym są aspekty swobodnej komunikacji.

— Ja się bardzo cieszę z dobrych rezultatów Michała Probierza, bo jak wcześniej mówiliśmy, że selekcjoner Polski powinien być Polakiem, to obrywało nam się po głowie. Natomiast dzisiaj widzimy, że mieliśmy rację. Ja zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest prowadzić reprezentację innego kraju. To nie jest takie proste, by nagle utożsamili się z tobą inni kibice, wszyscy piłkarze. W klubach to wygląda inaczej. W reprezentacji narodowej chodzi o kwestię narodową. Liderem, osobą, którą zarządza całym zespołem musi być Polak. Tylko Polak może zrobić taką atmosferę, jaką mamy w tej chwili. W tych najtrudniejszych momentach, gdy nie idzie zespołowi, tylko trener może pomóc. Trener, który dotrze do psychiki zawodników. Jak może to zrobić trener, który nie zna tych piłkarzy dobrze, który ich nie rozumie dobrze i który mówi do zawodników językiem, który nie w pełni do nich trafia – przyznał były selekcjoner reprezentacji Polski.

Biało-Czerwony Alarm z udziałem Michała Pola, Jerzego Engela, Mateusza Janiaka i gości na łączach można obejrzeć klikając w link poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]