HomePiłka nożnaJerzy Brzęczek opowiada o rozstaniu z kadrą. “Tak po ludzku każdy miałby żal”

Jerzy Brzęczek opowiada o rozstaniu z kadrą. “Tak po ludzku każdy miałby żal”

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Aktualizacja:

Jerzy Brzęczek udzielił wywiadu w Przeglądzie Sportowym Onet, w którym wraca wspomnieniami do reprezentacji Polski. – Ja mogę z czystym sumieniem patrzeć w lustro – podkreśla były selekcjoner.

Jerzy Brzęczek

IMAGO/Jakub Gruca/Fokusmedia.com.pl

Jerzy Brzęczek rozżalony odejściem z kadry

Był styczeń 2021 roku, kiedy prezes PZPN Zbigniew Boniek zwolnił Brzęczka pomimo awansu na mistrzostwa Europy, co wywołało ogromne poruszenie. Poprowadził Biało-czerwonych w 24 spotkaniach, a połowę z nich wygrał. W Lidze Narodów, w której były reprezentacje Portugalii i Włoch, udało się zachować miejsce w Dywizji A, gdyż powiększono format rozgrywek. Europejski czempionat z powodu pandemii został przełożony na 2021 rok, a zadra w trenerze wciąż pozostaje. 

– Tak po ludzku każdy miałby żal, gdyby usłyszał, że choć zrealizował cel, cieszył się z drużyną z awansu, to jednak zostaje zwolniony, a na turniej pojedzie ktoś inny, kto z awansem nie miał nic wspólnego. Ale OK, widocznie tak miało być. Ja mogę z czystym sumieniem patrzeć w lustro. Zapewne popełniałem błędy, ale wykonałem postawione przede mną zadanie – zaznaczył Brzęczek. 

Potem wybór padł na Paulo Sousę. Portugalczyk po paru miesiącach spędzonych w Polsce, postanowił wybrać brazylijskie Flamengo. – Okazuje się, że praca w Polsce wiąże się ze specyfiką naszego futbolu i każdy selekcjoner w planowaniu pracy musi to uwzględniać – naszą mentalność, charakter, przyzwyczajenia. To nie jest takie proste, jak to się komuś patrzącemu z boku może wydawać – dodał. 

Reprezentacja Polski w półfinale baraży zagra z Estonią 21 marca na PGE Narodowym. Dzisiaj selekcjoner Michał Probierz ogłosi powołania, a już o godzinie 22:30 wyjątkowy program z tej okazji w Kanale Sportowym. Mateusz Borek, Wojciech Kowalczyk, Michał Pol i Artur Wichniarek na gorąco omówią najciekawsze kwestie wokół kadry.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Były selekcjoner polskiej kadry objął nową reprezentację
Koniec pewnej ery. Legendarny siatkarz odejdzie z Jastrzębskiego Węgla
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel bliżej mistrzostwa Polski! Obrońca tytułu ograł Wartę Zawiercie
Fatalny sezon, a teraz jeszcze to. ZAKSA traci sponsora tytularnego
OFICJALNIE: Wielka gwiazda wraca do reprezentacji Brazylii!
Gwiazda PlusLigi kontuzjowana! Jest gorzej niż przypuszczano
Problemy nie opuszczają Chemika Police. Klub znalazł się w finansowych tarapatach
OFICJALNIE: Gwiazda PlusLigi na kolejny sezon w klubie!
Znany trener siatkarskiej PlusLigi zdecydował w sprawie swojej przyszłości
Reprezentant Polski żegna się z PlusLigą. Gdzie teraz zagra?