HomePiłka nożnaJens Gustafsson przed finałem Pucharu Polski: Nie doświadczyłem czegoś takiego

Jens Gustafsson przed finałem Pucharu Polski: Nie doświadczyłem czegoś takiego

Źródło: Pogoń Szczecin

Aktualizacja:

W czwartek Pogoń Szczecin czeka najważniejszy mecz w historii klubu – finał Pucharu Polski przeciwko Wiśle Kraków. Na konferencji prasowej o randze tego spotkania opowiadał trener “Portowców”, Jens Gustafsson.

Jens Gustafsson

Sipa US / Alamy

Trener Pogoni uważa, że Wisła się nie przestraszy

Już za chwilę oczy wszystkich kibiców polskiego futbolu zwrócone będą na Stadion Narodowy, gdzie Pogoń Szczecin zagra z Wisłą Kraków o Puchar Polski. Faworytem tego spotkania są “Portowcy”. Drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona wciąż liczy się w walce o mistrzostwo kraju. Z kolei Wisła Kraków ma już tylko matematyczne szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Biała Gwiazda drugi rok z rzędu zagra w barażach. Na papierze różnica jakości obu drużyn jest naprawdę spora, ale mimo tego trener szczecinian spodziewa się wyrównanego starcia.

– Nie sądzę, że Wisła odda nam piłkę. To drużyna, która lubi posiadanie piłki i pewnie będą chcieli grać w swoim stylu. Spodziewam się raczej dużo walki o możliwość prowadzenia gry w jutrzejszym spotkaniu. W dzisiejszym futbolu pierwszy gol ma duże znaczenie, więc uważam, że może to być kluczowy moment. – mówi Gustafsson.

Dodatkową presję na Pogoni wywiera to, że klub jeszcze nie zdobył żadnego trofeum, choć pojawił się na piłkarskiej mapie Polski 76 lat temu. Jens Gustafsson zdaje sobie sprawę z tego, że wygrana w finale Pucharu Polski byłaby dla szczecińskiej społeczności wielkim osiągnięciem.

– Nie patrzę na ten mecz przez własny pryzmat, tylko przez pryzmat kibiców, miasta, drużyny. Wszystkich, którzy budowali i budują ten klub. Ja jestem na drugim miejscu. Chcemy wygrać dla wszystkich, którym leży na sercu dobro klubu. Wiem, jak ważny to będzie mecz, ale kocham brać udział w takich meczach. Nie doświadczyłem czegoś tak wielkiego w karierze trenerskiej. – zachwyca się Szwed.

Finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Szczecin, a Wisłą Kraków rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 16:00.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?
Koniec opery mydlanej, padło “here we go”. Znamy trenera Bayernu
Xavi z jasnym przekazem: Chciałbym pewnego dnia tu wrócić